Studenci pielęgniarstwa i położnictwa wciąż czekają na wypłatę dodatku pandemicznego

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik prasowy ds. szkolnictwa dalszego, wyższego, innowacji, badań i nauki Annie Hoey wezwała ministra zdrowia i ministra ds. szkolnictwa wyższego, aby nakreślili status dodatku pandemicznego dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, którzy pracowali w czasie pandemii koronawirusa.

Po doniesieniach, że wielu studentów nie otrzymało jeszcze tej premii, senator Hoey powiedziała, że pomimo wykorzystywania ich podczas pandemii, teraz wydaje się, że zapomniano o studentach pielęgniarstwa i położnictwa.

Senator Hoey:

– Opóźnienia w wypłacie premii pandemicznej dla studentów są głęboko lekceważące. Studenci pielęgniarstwa i położnictwa były w obliczu pandemii, pracując na oddziałach Covid-19, opiekując się pacjentami. Stawiali się znacznie powyżej przeciętnego ryzyka zakażenia Covid-19 wraz ze swoimi kolegami. To wstyd, że wielu jeszcze nie otrzymało premii pandemicznej. Odzwierciedla to porażkę przywództwa ministra zdrowia oraz ministra szkolnictwa wyższego. W styczniu ogłoszono, że to po prostu nie wystarczy, że mamy grupę studentów czekających na zasłużoną premię. Rzeczywiście, wielu uwzględniło to w swoich letnich wydatkach i finansach na nadchodzący semestr studiów. To bardzo rozczarowujące, że rząd zapomniał o studentach pracujących w naszych szpitalach podczas Covid. Ta płatność powinna być okazją do pokazania studentom pielęgniarstwa i położnictwa, że system polityczny ich uznaje, szanuje i ceni wkład, jaki wnieśli na froncie podczas pandemii. Zamiast tego spotykają się z pustymi obietnicami, usprawiedliwieniami i wymówkami. Uczniowie byli oddani swojej pracy podczas największego kryzysu zdrowotnego naszych czasów, a brak uznania dla ich pracy jest lekceważeniem. Uczniowie nie powinni być teraz proszeni o wykorzystanie swojego czasu i energii na śledzenie należnych im premii przez HSE. Studenci ci dokonali ogromnych osobistych poświęceń podczas pandemii, naprawdę wykraczając poza swoje obowiązki. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szkolenie w zakresie
W Irlandii może bra