Sinn Féin zgłasza wniosek o zniesienie planowanych podwyżek opłat drogowych

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke ogłosił, że partia złoży w tym tygodniu wniosek o zniesienie planowanych podwyżek opłat drogowych. Wg Sinn Féin, nie jest to ani odpowiednia pora, ani nie ma takiej potrzeby, a już najmniej jest to potrzebne mieszkańcom Irlandii.

Jak zapowiada Biuro Prasowe posła Sinn Féin, wniosek partii będzie przedmiotem debaty w Dáil i stanie się to już w najbliższy wtorek.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Sinn Féin przedstawi w tym tygodniu wniosek w Dáil, upoważniający rząd do rezygnacji z planowanych podwyżek opłat drogowych. Podwyżki cen uderzą w kieszenie ludzi w czasie, gdy ich finanse już teraz znajdują się pod bezprecedensową presją z powodu kryzysu związanego z kosztami życia. Te podwyżki cen nie mogą mieć miejsca. Minister transportu Eamon Ryan dał do zrozumienia, że ​​nie ma żadnego interesu w doprowadzeniu operatorów opłat drogowych do porządku i rezygnuje ze swoich obowiązków. Musi wyjąć głowę z chmur i wywrzeć wszelką możliwą presję na operatorów płatnych dróg i zlikwidować podwyżki cen. Te prywatne firmy zarabiają miliony euro, więc jak oni lub Transport Infrastructure Ireland mogą uzasadnić podniesienie opłat za przejazd do maksymalnego dozwolonego poziomu? Na przykład tylko w zeszłym miesiącu operator poboru opłat M3 odnotował zysk w wysokości 11 mln euro za poprzedni rok. Dalsze obciążanie kosztami zwykłych pracowników i rodzin, których nie stać na nie, jest niesprawiedliwe i niewybaczalne. Są to ludzie, którzy nie mają alternatywy dla korzystania z tych dróg – pielęgniarki, nauczyciele i Gardaí, jadący do pracy i z pracy – i już zmagają się z rekordowo wysokimi kosztami dojazdów do pracy z olejem napędowym i benzyną. Wiele z tych osób dojeżdżających do pracy jest zależnych od swojego prywatnego samochodu, jak rząd nie wprowadził zrównoważonych alternatywnych opcji transportu. Szczególnie zawiedli pod tym względem irlandzkie społeczności wiejskie. Ponadto obawiam się, że jakikolwiek wzrost kosztów dla przewoźników, również może powodować wzrost cen żywności i jest niewiarygodne, że minister Ryan wydaje się całkowicie niewzruszony tym faktem w czasie, gdy ceny żywności już gwałtownie rosną. Rząd ma szansę stanąć w obronie kierowców i poprzeć nasz wniosek. Te niesprawiedliwe podwyżki cen można i trzeba powstrzymać.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by nik radzi on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nieznaczny ruch na p
Gdyby spadł śnieg.