Rząd stracił kontrolę nad projektem Krajowego Szpitala Dziecięcego

– Minister Zdrowia nie jest w stanie podać szczegółów nowego terminu zakończenia ani szacunków ostatecznych kosztów tej trudnej inwestycji –

Niezdolność ministra zdrowia do podania zmienionej daty ukończenia lub szacunków ostatecznych kosztów nowego Krajowego Szpitala Dziecięcego pokazuje, że rząd utracił kontrolę nad projektem, twierdzi TD Socjaldemokratów Catherine Murphy.

Socjaldemokratka powiedziała:

– Komentarze ministra Donnelly’ego wygłoszone w radiu RTÉ były głęboko niepokojące. Przyznając, że najpóźniejszy termin oddania obiektu przypadający na maj 2024 r. nie zostanie dotrzymany, nie chciał ujawnić proponowanego przez dewelopera zmienionego terminu przekazania. Sugeruje to, że nastąpiło dalsze przesunięcie w harmonogramie prac, które znacznie przekroczyło nasze najgorsze oczekiwania. Biorąc pod uwagę, że BAM złożyło ponad 2000 wniosków o łączną kwotę 760 milionów euro, jasne jest, że ostateczny koszt szpitala znacznie przekroczy kwotę podaną przez rząd, wynoszącą 1,4 miliarda euro. Naleganie ministra, aby inwestycja została ukończona w 90 procentach, jest również zdumiewające, biorąc pod uwagę niedawne oświadczenia Krajowej Rady ds. Rozwoju Szpitali Pediatrycznych (NPHDB), że ukończonych zostało zaledwie 27 z 3000 sal chorych. Spodziewając się, że koszty wzrosną powyżej 2 miliardów euro, szpital ten stanie się najdroższym szpitalem na świecie. Aż trudno uwierzyć, że minister nie jest w stanie choćby w minimalnym stopniu wyjaśnić, na jakim etapie jest największy projekt inwestycyjny w historii irlandzkiej służby zdrowia.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. SocDem

Photo by steph washi on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Koszty energii są z
Kolejną porażką r