Rząd musi przejąć inicjatywę i zapewnić podwyżki płac natychmiast

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik finansów Partii Pracy Ged Nash powiedział, że zarówno pracownicy sektora prywatnego, jak i publicznego potrzebują natychmiastowej i znacznej podwyżki płac, aby zwalczyć kryzys kosztów utrzymania.

W odpowiedzi na ankietę Bank of Ireland Economic Pulse poseł Nash powiedział, że inflacja rośnie, a poziom życia szybko spada.

Ged Nash jest zdania:

– Tanaiste otrzymał raport Komisji Niskich Płac na temat proponowanej nowej stawki krajowej płacy minimalnej w ostatni wtorek. Powinien opublikować raport już teraz, a w październiku wprowadzić podwyżkę płac. Nisko opłacani pracownicy, których najbardziej dotyka kryzys kosztów utrzymania, nie mogą czekać do 1 stycznia. Laburzyści od miesięcy argumentowali, że Irlandia potrzebuje podwyżki płac. W obliczu niekontrolowanej inflacji i nowych obaw o zimowe przerwy w dostawach energii pracownicy służby publicznej, podobnie jak pracownicy sektora prywatnego, nie mogą dłużej czekać. Potrzebują teraz pewności. Rzeczywistość jest taka, że ​​ogromna liczba pracowników w służbie publicznej zatrudniona jest na stanowiskach o niskich i średnich dochodach i walczą o jedzenie na stole, podobnie jak wielu ludzi w całej Irlandii, nie są w stanie poradzić sobie z dramatycznym wzrostem kosztów życia. Rząd musi to opanować. Wzywamy rząd do ponownego, realnego zaangażowania się w rozmowy ze związkami zawodowymi i pracownikami sektora publicznego o płacach oraz do wykazania się wyobraźnią i pilnością, aby uniknąć potencjalnych sporów tej jesieni. Wszyscy pracownicy w całym kraju desperacko potrzebują podwyżki płac, aby pokryć koszty żywności, energii, transportu, opieki nad dziećmi i paliw. Wszyscy wiemy, że płace walczą z inflacją, a dochody realne spadają po raz pierwszy od 2013 roku. Jednak dzięki doniesieniom, że irlandzkie firmy planują podnieść płace o około 4%, pracownicy nadal będą łapać inflację, która wynosi obecnie 9,6%. Te „podwyżki płac” są realnymi cięciami płac. Obecna sytuacja gospodarcza pokazuje rządowi, że ​​żyjemy w Republice o niskich płacach, a to po prostu nie jest wystarczająco dobre. Jeden na pięciu pracowników w Irlandii jest nisko opłacany. Irlandia potrzebuje podwyżki. Wiemy, że podwyżki płac mogą stanowić duży ciężar, aby chronić ludzi przed spiralną inflacją – zwłaszcza dla tych, którzy doświadczają ostrego końca rosnących cen energii, paliw i żywności. Musimy zobaczyć więcej działań w zakresie przejścia na płacę godną życia, aby zaspokoić codzienne pragnienia i potrzeby ludzi. Podczas pandemii powiedziano nam, że wszyscy jesteśmy w tym razem. Rząd może przejąć inicjatywę. Mogą zacząć od wprowadzenia dochodu wystarczającego na życie dla wszystkich własnych pracowników oraz osób świadczących usługi wsparcia w sektorze publicznym.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie chcą odejścia
Szok. Pierwszy raz c
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.