Rezolucja eurodeputowanego Kellehera w sprawie Zjednoczonej Irlandii będzie przedmiotem debaty na nadchodzącym Fianna Fáil Ard Fheis

Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher z zadowoleniem przyjął włączenie jego rezolucji w sprawie Zjednoczonej Irlandii do biuletynu Fianna Fáil Ard Fheis. 


Przemawiając przed Ard Fheis w Dublinie, Kelleher powiedział:

– Zasadniczo moja rezolucja, złożona przez wiele jednostek partyjnych, ma na celu jednoznaczne ponowne zaangażowanie naszej partii w sprawę wspólnej Zjednoczonej Irlandii za pomocą pokojowych i demokratycznych środków. Zwolennicy naszej partii chcą, aby ugrupowanie aktywnie i metodycznie angażowała się w tę sprawę. Retoryka oraz idealizm, choć ważne w polityce, nie zapewnią i nie mogą zapewnić irlandzkiej jedności. Trudne i bardzo trudne pytania zostaną postawione tym z nas, którzy szukają nowego uregulowania konstytucyjnego na tej wyspie. Machanie flagą i śpiewanie piosenek nie wystarczą, aby przekonać pośrednią płaszczyznę o korzyściach, jakie może przynieść zjednoczenie. Co najważniejsze, moja rezolucja zobowiązuje partię, która opracowała i opublikowała własną Białą Księgę o Jedności – do czegoś, czego brakowało w ostatnich latach. Musimy współpracować z naszymi przyjaciółmi i sojusznikami w SDLP i dotrzeć do tych, którzy pozostają przekonani w tym temacie. Nie mogę się doczekać debaty na ten ważny temat i zapewnienia wsparcia delegatów Fianna Fáil w Ard Fheis.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher 

Zdj: Fianna Fail

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Bielewicz: otwarcie
Poland deserves Nobe