Przegląd Bezpieczeństwa Energetycznego

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. działań na rzecz klimatu Darren O’Rourke z zadowoleniem przyjął publikację Przeglądu Bezpieczeństwa Energetycznego i powiedział, że rząd musi przyspieszyć naszą lokalną produkcję energii odnawialnej, aby pomóc osiągnąć niezależność energetyczną, obniżyć ceny energii elektrycznej i zmniejszyć zużycie paliw kopalnych.

Poseł z Meath East powiedział:

– Ten przegląd został zamówiony przez rząd prawie trzy lata temu. Jego publikacja jest mile widziana, ale już dawno spóźniona. Lata bezczynności rządu znacząco przyczyniły się do naszego obecnego kryzysu bezpieczeństwa energetycznego. Nie potrzebowaliśmy raportu, żeby nam to powiedzieć. Niepowodzenie kolejnych rządów we właściwym zarządzaniu transformacją energetyczną, w dopasowaniu podaży do popytu i w rozwijaniu naszych ogromnych morskich mocy wiatrowych sprawiło, że jesteśmy uzależnieni od paliw kopalnych i naraziliśmy na ekstremalną zmienność na międzynarodowych rynkach energii. Opcje magazynowania gazu na krótkiej liście strategicznego rozwiązania pływającego LNG i strategicznego magazynowania na lądzie lub na morzu, należy rozważyć w kontekście uzależnienia od paliw kopalnych i łatwości konwersji na wodór lub inne paliwa o niskiej lub zerowej emisji dwutlenku węgla. Zwracamy uwagę, że komercyjne wykorzystanie LNG nie znajduje się na krótkiej liście, ponieważ taki obiekt może skutkować importem gazu szczelinowanego, a ponadto może stać się aktywem osieroconym. Są to obawy, które Sinn Féin podtrzymuje od dawna. Pozytywne jest również to, że magazynowanie baterii, odpowiedź strony popytowej, biometan, ekologiczny wodór i rozwiązania pompujące wodę znajdują się na krótkiej liście. To oczywiste, że mamy zrównoważone alternatywy. Konieczne jest teraz, aby rząd działał na podstawie tego przeglądu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/elg21-3764790/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3820819″>Enrique</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3820819″>Pixabay</a>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Do Irlandii wrócił
Co pokaże Leo?

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!