Pracownicy wciąż nic nie wiedzą po słowach premiera

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorczości, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​pracownicy zastanawiają się, kto kieruje rządem po tym, jak Taoiseach i lider Fianna Fáil Micheál Martin stwierdził, że wiek emerytalny nie powinien przekraczać 66 lat.

Z zadowoleniem przyjęła tę zmianę stanowiska, ale dodała, że ​​nie idzie ona wystarczająco daleko.

Powtarzając wezwanie Sinn Féin do prawa do przejścia na emeryturę w wieku 65 lat posłanka O’Reilly wezwała do wyjaśnienia stanowiska rządu – ponieważ komentarze taoiseacha są sprzeczne z tym, co wcześniej powiedziała koalicjant Fine Gael, opowiadając się za podniesieniem wieku emerytalnego do 68 lat.

Posłanka O’Reilly mówi:

– Taoiseach i lider Fianna Fáil powiedział, że w jego partii jest poparcie dla zatrzymania wieku emerytalnego i podnoszenia go powyżej 66 lat. Ten zwrot jest mile widziany, ale nie idzie wystarczająco daleko. Jego partnerzy w koalicji Fine Gael wcześniej jednak poparli podniesienie wieku emerytalnego do 68 lat, więc pracownicy, co zrozumiałe, zastanawiają się, kto rządzi i co dokładnie proponuje rząd? Tylko rząd kierowany przez Sinn Féin zapewni, że pracownicy będą mieli prawo do swojej emerytury w wieku 65 lat i że wszyscy pracownicy, gdy osiągną ten wiek, będą mieli swobodę wyboru przejścia na emeryturę lub pracy, jeśli chcą. Latawce takie jak ten, to znak rozpoznawczy tego rządu, który coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością. Gdyby słuchali ludzi, wiedzieliby, że chcą przejść na emeryturę w wieku 65 lat. Rząd musi natychmiast wyjaśnić swoje stanowisko i współpracować z Sinn Féin oraz wesprzeć nasze ustawodawstwo dotyczące równości zatrudnienia (zniesienia obowiązkowego wieku emerytalnego), wprowadzone w marcu. Fakt, że po dwóch latach rządów pracownicy nadal nie wiedzą, w jakim wieku będą mogli uzyskać dostęp do emerytury państwowej, świadczy o tym, że Fianna Fáil, Fine Gael i Partia Zielonych nie rozumieją problemów, przed którymi stoją pracownicy w tym kraju. Sinn Féin uważa, że ​​pracownicy powinni mieć prawo do emerytury państwowej na poziomie 65 lat, bo po całym okresie pracy na to właśnie zasługują.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Konstytucyjne prawo
Minister O'Brien z z