„Podaruj mi trochę słońca”

Meteorolodzy nie mają najlepszych informacji na najbliższe dni, więc mówią o pogodowej mieszance z przewagą opadów deszczu.

Dzisiaj rano będzie raczej sucho, ale wraz z upływem godzin pogoda zacznie się zmieniać i z zachodu nasunie się nad Irlandię obszar z opadami deszczu. W godzinach popołudniowych możliwe przejaśnienia, a nawet chwile ze słońcem, jednak w tylko w zachodniej połowie wyspy. Temperatura do 14 stopni Celsjusza, a wiatr słaby do umiarkowanego. W nocy spadek temperatury, a w niektórych rejonach do zera stopni.

Nadchodzące dni to duża niepewność pogodowa, mówią synoptycy z Met Éireann, albowiem zapowiada się mieszanka pogodowa, z dużą ilością opadów deszczu, okresami z zachmurzenia, a słońca nie będzie raczej zbyt dużo.  

Poniedziałek mokry, z umiarkowanym wiatrem i wskazaniami termometrów do 12 stopni Celsjusza.

Wtorek bardzo podobny, bo z uporczywym deszczem, które przejdą w opady przelotne, a temperatura do 13 st. C. Wiatr słaby do umiarkowanego.

Nieciekawie zapowiada się środa, kiedy deszcz ma być intensywny, a wiatr silniejszy, więc nie będzie to dzień przyjemny. Wyraźnie obniży się też temperatura, bo maksymalna wynosić ma do 9 stopni Celsjusza.

Kolejne dni niepewne, a wciąż mówi się o przewadze opadów.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by reza shayestehpour on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wotum nieufności wo
Sprzedaż online bę