Pioruny spowodowały pożary domów

Dwa domy stanęły w płomieniach po wczorajszej popołudniowej burzy, która przeszła nad Dublinem.

Piorunochrony, więc zwykłe metalowe przewody, które montowane są w całej Europie na budynkach, nie są specjalnie znane w Irlandii, a jak się okazuje, ich brak może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Piorunochron odprowadza ładunek elektryczny do ziemi, więc błyskawica ma ułatwiony przepływ i właściwie omija przeszkody o niższym stopniu przewodzenia. W Irlandii montaż piorunochronów nie jest wymagany, czyli sporadycznie zobaczyć można budynki w taki wyposażone.

Dublin Fire Brigade otrzymało wczoraj kilka telefonów z informacją o pożarze w Corduff Gardens w Blanchardstown około godziny 18:00, kiedy dwa domy w zachodnim Dublinie zostały trafione piorunem i stanęły w płomieniach. W zdarzeniu, jak dodają strażacy, nikt nie odniósł obrażeń, a pożar został opanowany.

Strażacy przez wiele godzin byli na miejscu, tłumili ogniska pożaru, dogaszali zgliszcza i pilnowali, aby pożar nie wybuchł ponownie.

Podczas akcji gaśniczej Dublin Fire Brigade współpracowało z Gas Networks Ireland i ESB Networks, aby zapewnić bezpieczeństwo na miejscu zdarzenia.

Mieszkańcy budynków otrzymali wsparcie, a i zaoferowano im mieszkania zastępcze.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo RTE

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Nie będzie zimowego
Lidl zapłaci odszko