Od jutra ponownie ciepło

Pogodowa karuzela trwa w najlepsze, bo o ile dzisiaj rano mieliśmy do czynienia z przymrozkami, to od jutra termometry wspinać się będą do wartości przekraczających 10 stopni Celsjusza.

Poniedziałek będzie raczej zimny i w wielu częściach kraju pochmurny, a termometry wskazać mają maksymalnie do 8 st. C. Noc jeszcze zimna z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Jutro o poranku zobaczymy już od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Wtorek przyniesie znaczny wzrost temperatury, więc będzie od 11 do 13 stopni Celsjusza, ale pojawią się również przelotne opady deszczu i nieprzyjemne powiewy wiatru. Po południu siła wiatru wzrośnie i tak też będzie w nocy z wtorku na środę. Termometry w nocy będą dla nas łaskawe, bo pokażą od 5 do 10 st. C.

W środę rano wiać powinno już słabo i umiarkowanie, ale pozostaną z nami lekkie opady deszczu i mżawki, natomiast w niektórych rejonach pojawić ma się również słońce. Temperatura w dzień od 7 do 11 stopni, a w nocy od 3 do 8 stopni Celsjusza. Meteorolodzy dodają, że najzimniej będzie na północy kraju.

Czwartek deszczowy, opady mogą być chwilami ulewne, a wiatr najsilniejszy będzie na południu. Temperatury nadal dosyć wysokie, bo od 5 stopni na północy do 11 na południu wyspy.

Na piątek przewiduje się pogodę raczej suchą, ale w weekend ponownie zagości w kraju wiatr i opady deszczu.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by NOAA on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Bus Éireann przetes
Generał Roman Polko