Nieudana ofensywa Fine Gael

Partia Leo Varadkara na wszelkie sposoby próbuje podnieść swoje notowania wśród wyborców, ale nie do końca jej to wychodzi, nawet w przypadku, gdy Sinn Féin ma problemy z rozliczeniami finansowymi.

Chodzi tu o najnowszy sondaż poparcia do partii politycznych, a w tym kolejny raz zyskało Sinn Féin, natomiast dla Fine Gael spadło. Badanie przeprowadzone przez Red C dla Business Post wskazało, że Sinn fein może liczyć na 33% głosów, co jest wzrostem o 2%, a dla Fine Gaelo spadło o 3% i zatrzymało się na 21% poparcia.

Fianna Fáil pozostaje na niezmiennym poziomie i może liczyć na 15% głosów, a kandydaci niezależni mogliby zebrać 11% elektoratu.

Sondaż pokazał również, że o 2% wiej osób chciałoby zagłosować na Socjaldemokrację, a ta ma obecnie 6% poparcia, a Zieloni stracili 1 punkt procentowy i ugrupowanie może liczyć na 4-procentowy elektorat.

Laburzyści na swoim od dawna obserwowanym poziomie, czyli 4%, a People Before Profit z Solidarnością mają 3% przychylnego im społeczeństwa. Aontú również utrzymuje się w swoich dotychczasowych wartościach, czyli 2%.

W ankiecie, która przeprowadzona była drogą internetową, udział wzięły 1004 pełnoletnie osoby, a badanie odbywało się od piątku 20 stycznia do środy 25 stycznia. Margines błędu statystycznego w tym przypadku wynosi 3%.

Bogdan Feręc

Źr: Business Post

Photo by Lukas Blazek on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Epidemia strachu. Mi
Kredyt energetyczny