„Nie wyciągnięto żadnych lekcji ze świątecznej powodzi w Wexford”

Cllr Jim Codd skrytykował brak przygotowań na kolejne powodzie w Wexford, a uznał, że taka sama, jaka miała miejsce wcześniej, może przydarzyć się ponownie.

To wina władz, podkreślił radny Codd, a i zaznacza, że obietnice, jakie zostały złożone tuż po powodzi, nie zostały do tej pory zrealizowane.

Przemawiając w tej kwestii Cllr Codd powiedział:

– Pomimo wszystkich obietnic, nie wyciągnięto żadnych wniosków z powodzi bożonarodzeniowej w Wexford. Po ostatnich złych warunkach pogodowych w New Ross, w całym mieście nastąpiła gwałtowna powódź. Woda zaczęła szybko spływać po ulicach, a nabrzeża zostały całkowicie zanurzone pod wodą w ciągu zaledwie jednej godziny. Wexford potrzebuje poważnej ochrony przeciwpowodziowej. Nie możemy dalej żyć w strachu we własnych domach. Właściwa ochrona przeciwpowodziowa oznacza więcej niż oferowane do tej pory, lekkie murowane  rozwiązania. Musimy rozszerzyć działania przeciwpowodziowe poza tereny zabudowane, aby wspierać nisko położone domy na obszarach zagrożonych powodzią. Wyszedłem, aby pomóc ofiarom powodzi w ostatnie święta Bożego Narodzenia. Widziałem na własne oczy spustoszenie, jakie spowodowało to dla rodzin i firm w całym hrabstwie. Tym ludziom obiecano rozwiązania, ale rządowi się to nie udało. Nadchodzi zima i ludzie są przerażeni. Ta sytuacja zagraża życiu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Aontú

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Torysi nie mają sza
Pomiot szatana
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська