Nie ma najmniejszych szans

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego poinformowała o możliwych krokach podejmowanych przez instytucję, którą kieruje, a informacje nie są dobre dla kredytobiorców.

Przede wszystkim powiedziała, że spekulacje medialne są tylko spekulacjami, bo EBC kieruje się postawionymi sobie celami, a w tych chodzi głównie o obniżenie inflacji do 2%. Christine Lagarde stwierdziła, że obniżki stóp procentowych kredytów hipotecznych, o ile nadejdą, to nie stanie się to w najbliższym czasie, a jak dodała „nie są one bliskie”.

Aktualnie kredytobiorców dotknęło już 10 podwyżek, a EBC z siedzibą we Frankfurcie, podważył je do rekordowego poziomu w strefie euro do 4,5%.

Wg prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, stopy oprocentowania pozostaną na wysokich poziomach tak długo, „jak to będzie konieczne” i nie będzie to okres krótki, gdyż nie wskazują na to dane z unijnych gospodarek.

Jednocześnie pojawiło się ostrzeżenie dla Europejskiego Banku Centralnego, w którym mówi się, aby nie podnosił stóp zbyt wysoko w obawie szkody, jakie może wyrządzić to europejskiej gospodarce. 

Zła wiadomość dla kredytobiorców jest też taka, że Rada Prezesów Banków Centralnych, nadal nie myśli o obniżkach stóp procentowych.

Bogdan Feręc

Źr. Bloomberg

Photo CC BY-SA 4.0 Brinacor

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Potrójne zagrożeni
Najatrakcyjniejsi pr