Najatrakcyjniejsi pracodawcy w Irlandii

Obecnie zmienia się nieco ocena najatrakcyjniejszych pracodawców i Irlandii, a w siłę rośnie zatrudnienie w służbie cywilnej, na co wpływ mają ostatnie zwolnienia w sektorze firm technologicznych.

Zmiany są widoczne, jednak na pierwszym miejscy w rankingu najlepszych pracodawców nadal pozostaje gigant technologiczny Google, a są też nimi służba cywilna oraz praca w HSE i An Post. Organa państwowe i półpaństwowe znalazły się w pierwszej dziesiątce najatrakcyjniejszych z punktu widzenia pracowników i przyszłych pracowników, co ujawnia opracowanie stworzone przez firmę Universum.

W pierwszej dziesiątce znajdują się też Apple i Amazon, a zajęły odpowiednio piątą i siódmą pozycję.

Właściciel Guinnessa Diageo był natomiast na miejscu szóstym. Enterprise Ireland, Central Bank of Ireland i Departament Edukacji zamknęły pierwszą dziesiątkę, a Enterprise Ireland awansowało o 10 miejsc w porównaniu z rokiem ubiegłym. HSE uplasowało się w pierwszej piątce pracodawców wybieranych przez specjalistów IT, zajmując piąte miejsce po Google, Microsoft, Amazon i Apple.

Zarząd ds. Dostaw Energii Elektrycznej (ESB) był głównym pracodawcą wśród specjalistów w dziedzinie inżynierii, a służba cywilna awansowała na piąte miejsce z 11. w zeszłym roku. Firma Pfizer znalazła się na pierwszym miejscu wśród osób pracujących w naukach przyrodniczych, a na drugim miejscu znalazła się służba cywilna, przeskakując w zeszłym roku z miejsca dziewiątego.

Z badania wynika także, iż ​​irlandzcy pracownicy coraz częściej cenią sobie obecnie bezpieczeństwo zatrudnienia i ten pogląd zajął trzecie miejsce po konkurencyjnym wynagrodzeniu i równowadze między życiem zawodowym a prywatnym.

Kobiety ceniły przede wszystkim równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, mężczyźni największą wagę przywiązywali do konkurencyjnego wynagrodzenia podstawowego.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by Pawel Czerwinski on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nie ma najmniejszych
Prawdopodobnie wzros