Minister wzywa do płacenia abonamentu telewizyjnego

Ostatnie wydarzenia związane z problemami RTÉ odbiły się na wpływach podatku od potencjalnego oglądania telewizji, więc spadek w tym zakresie jest poważny.

Minister ds. mediów Catherine Martin powiedziała jednak, że niezależnie od skandalu płacowego w RTÉ, opłatę należy wnosić, jednak odmówiła udzielenia jasnej odpowiedzi na pytanie, czy osoby, które nie płacą abonamentu, będą ścigane?

Tylko w drugim tygodniu lipca ilość opłat abonamentowych, jakie odprowadzane są typowo, obniżyła się o 31%, co ujawnili urzędnicy departamentu minister Martin, która reprezentuje Partię Zielonych.

Podobne dane pochodzą z Fine Gael i w pierwszym tygodniu tego miesiąca ilość wpłat abonamentowych spadła o 27%, więc to jasne wskazanie, jak społeczeństwo ocenia narodowego nadawcę.

Minister Martin powiedziała:

Myślę, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy jest to trend długoterminowy. Patrzę na ten długoterminowy trend, kiedy oceniam, jakie będą moje żądania budżetowe we wrześniu, ponieważ nie wiemy, czy ludzie powstrzymują się od wstępnej szybkiej reakcji na kontrowersje.

Minister dodała, że rozumie zachowania ludzi, którzy są niezadowoleni z postępowania płacowego w RTÉ, ale to odpowiednie władze i instytucje powinny ocenić zachowanie nadawcy oraz osób zamieszanych w skandal.

Minister Martin mówi:

– Uważam, że to naprawdę ważne, aby ludzie płacili abonament telewizyjny, nie tylko dlatego, że takie jest prawo w tym kraju, ale konsekwentnie powtarzam, ze względu na wartość nadawców publicznych. Chciałbym przypomnieć, że nie odzwierciedla to wysokiej jakości dziennikarstwa, które istnieje, ale wiesz, decyzja, czy ścigać, czy nie, nie jest sprawą rządu. To sprawa dla DPP i ja to szanuję.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Possessed Photography on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To będzie rozczarow
Docelowo 15 € za g