Lotnisko ponownie może być zatkane

Władze dublińskiego portu lotniczego wydały właśnie ostrzeżenie dla podróżnych, którzy w najbliższych dniach planują podróż z tego lub na to lotnisko.

Wg DAA najbliższe kilka dni będzie trudne zarówno dla pasażerów, ale też dla obsługi stołecznego portu lotniczego, gdyż spodziewać się należy znacznie większej ilości podróżnych, niż w typowy weekend. Związane jest to z majowym świętem w Irlandii, a lotniczych rezerwacji wynika, iż całkiem spora ilość mieszkańców wyspy, zaplanowała kilkudniowy wypad na kontynent.

Oznacza to, że duży ruch pasażerski przewidywany jest już od piątku i potrwa do poniedziałku, kiedy rozpoczną się powroty z majówki.

Władze portu lotniczego w Dublinie spodziewają się, że przez płytę lotniska przewinie się ok. 400 000 osób odlatujących, więc możliwe są dłuższe kolejki do odpraw bezpieczeństwa.

W związku z tym zalecono pasażerom, aby od piątkowego poranka, na lotnisku pojawiali się znacznie wcześniej, niż mówią o tym przepisy linii lotniczych, co pozwoli uniknąć spóźnień na swoje loty. DAA twierdzi, iż na lot krótkodystansowy należy stawić się do odprawy na dwie godziny przed planowanym startem samolotu, a na długodystansowy na trzy godziny wcześniej.

 Bogdan Feręc

Źr: DAA

Photo by Anna Gru on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Varadkar niechętny
Nowe reguły fiskaln