Lew przemówił

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Powiedziałem kiedyś, że Fine Gael jest i zawsze była stroną, której można zaufać, jeśli chodzi o rozwój naszej gospodarki, tworzenie miejsc pracy i dobre zarządzanie finansami publicznymi.  Powiedziałem również, że postawiliśmy sobie za cel przywrócenie wszystkich miejsc pracy, które zostały utracone w wyniku pandemii, i aby do 2024 r. w Irlandii pracowało 2,5 miliona osób, co będzie nowym rekordem.  

Pod koniec maja osiągnęliśmy ten cel. Ponad rok wcześniej. Mamy teraz więcej osób zatrudnionych w kraju, niż w jakimkolwiek innym momencie historii państwa. 

Podczas pandemii robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc firmom przetrwać i mogły utrzymać swoich pracowników, tak aby kiedy wszystko się otworzy i one mogły ponownie się otworzyć i dobrze prosperować. Wyznaczyliśmy sobie cel, aby do 2024 r. mieć 2,5 miliona ludzi w pracy, a dzięki niesamowitemu hartowi irlandzkich firm, ich pracowników, rodzin i społeczności, przekroczyliśmy ten cel, mając obecnie 2 505 800 osób w pracy.

We wszystkich regionach odnotowano wzrost liczby miejsc pracy, przy czym największy wzrost odnotowano na południowym zachodzie i południowym wschodzie, podczas gdy udział kobiet w rynku pracy jest rekordowo wysoki, a stopa bezrobocia wśród młodzieży jest rekordowo niska. Naszym celem jest tworzenie dobrej jakości, bezpiecznych miejsc pracy i zapewnienie opłacalności pracy. Pracuję nad pięcioma nowymi prawami pracowniczymi, w tym nad wprowadzeniem obowiązkowego zasiłku chorobowego, oprócz przejścia na pensję wystarczającą do życia od przyszłego roku i automatycznej rejestracji, aby każdy, kto pracuje, miał emeryturę pracowniczą oprócz emerytury państwowej, począwszy od w 2023 roku.

Wiem, że te liczby nie odzwierciedlają rzeczywistości przeżywanej przez niektórych i że wielu nadal zmaga się i martwi o przyszłość. Nadal ciężko pracujemy, aby zapewnić ludziom możliwości dobrej, zrównoważonej pracy w każdej części kraju dla każdego, kto tego chce. Nadal budujemy silniejsze, bezpieczniejsze społeczności.

W ramach naszego planu naprawy udostępniamy 50 000 kursów przekwalifikowania i podnoszenia umiejętności, aby pomóc w przejściu na bardziej cyfrową i odporną na zmianę klimatu gospodarkę. Zdajemy sobie sprawę, że wiele z naszych małych firm wciąż próbuje stanąć na nogi po naprawdę trudnych kilku latach i nadal będzie im pomagać.

Jako Fine Gael uważamy, że praca powinna się opłacać i dlatego poprosiłem ministrów o opracowanie planów, aby zrobić to jeszcze przed publikacją budżetu. Wśród analizowanych przez nas pomysłów są: niższe opłaty za opiekę nad dziećmi dla pracujących rodzin, stopniowe wprowadzanie płac wystarczających na utrzymanie dla pracowników o niższych dochodach, obniżony podatek dochodowy dla osób o średnich dochodach, zmniejszenie kosztów wysłania dziecka na studia, zmniejszenie kosztów opieki zdrowotnej oraz kosztów opieki i tańszy transport publiczny dla osób dojeżdżających do pracy. 

Wkrótce znowu z Tobą porozmawiam.

Leo

Źr: Leo Varadkar TD

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Do Paryża polecimy
Irlandia odchodzi od
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.