Do Paryża polecimy z Shannon

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Branża lotnicza próbuje odzyskać siły po pandemii, która bardzo mocno nadszarpnęła kondycję finansową przedsiębiorstw lotniczych, ale nie wszyscy idą w tym kierunku.

Np. niemiecka Lufthansa przygotowuje się do likwidacji kilkudziesięciu połączeń, a dzieje się tak z powodu braku personelu, ale i inne duże linie lotnicze w Europie zgłaszają, iż prawdopodobnie zmuszone będą na okresowe zawieszenie niektórych połączeń.

Inaczej sprawa ta wygląda z przewoźnikami budżetowymi, bo ci zyskują na znaczeniu, ale proponują też nowe połączenia. Tak stało się m.in. w przypadku Ryanair, który w okresie zimowym uruchomi 7 dodatkowych tras.

To nie wszystkie dobre wiadomości, gdyż już wkrótce z lotniska w Shannon polecieć będziemy mogli do Paryża, a na dodatek na lotnisko Orly. Ta trasa uruchomiona zostanie przez przewoźnika Vueling, który należy do grupy IAG.

Sama IAG znana jest na wyspiarskim rynku, bo w jej skład wchodzą linie British Airways i Iberia, ale też Aer Lingus.

W pierwszych miesiącach działania nowej trasy loty odbywać się będą w poniedziałki i piątki, ale plan lotów, o ile to połączenie cieszyć się będzie zainteresowaniem, może być rozszerzony.

Bogdan Feręc

Źr: IAG

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Cztery dni pracy, cz
Lew przemówił
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.