Konferencja ACI: rozwój branży lotniczej wymaga współdziałania całego sektora

Rosnące koszty spowodowane sytuacją gospodarczą na świecie, wzrost liczby pasażerów do 2040 r., którym trzeba zapewnić optymalną obsługę – to największe wyzwania stojące obecnie przed branżą lotniczą. Sprostanie im jest kluczowe dla tego sektora – wskazywali uczestnicy konferencji Customer Experience Global Summit zorganizowanej przez ACI, której gospodarzem był Kraków Airport.

https://r.dcs.redcdn.pl/webcache/pap-embed/iframe/KbojKrEM.html

„Przed nami jeszcze wiele wyzwań w czasach, gdy podmioty rynku lotniczego wciąż próbują ustabilizować swoją sytuację finansową – mówił w trakcie konferencji Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Prawdopodobnie przed nami możliwość zwiększenia bazy kosztowej zarówno dla przewoźników, jak i dla lotnisk, wynikająca z ogólnej sytuacji ekonomicznej na świecie” – dodał.

„Największym wyzwaniem jest poradzenie sobie z długofalowym wzrostem ruchu pasażerskiego. Spodziewamy się podwojenia wielkości branży do 2040 r., w związku z tym pojawia się wiele pytań, jak możemy to zrobić w sposób odpowiedzialny – wskazywał Luis Felipe de Oliveira, dyrektor generalny ACI World. – Wspólne sprostanie zadaniom wynikającym z naszego przewidywanego rozwoju – to jedno z głównych wyzwań naszego sektora” – podkreślił.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi wdrożyć
Kacper Kita: wszystk
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська