Kolejny światowy gigant zapowiada redukcję etatów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Obecnie korporacje idą w kierunku, jak same to nazywają, upraszczania operacji i racjonalizacji, co zamyka się stwierdzeniem o zwolnieniach grupowych.

Tak już wcześniej postąpili giganci technologiczni, którzy wcale nie mają zamiaru zatrzymać się na dotychczasowych redukcjach, a dołączyła właśnie do nich platforma rekrutacyjna Indeed. Portal oferujący możliwość zamieszczania oferty zatrudnienia stwierdził, iż zwolnienia dotyczyć będą 8% całej siły roboczej, więc około 1000 osób straci posady. Tylko w Irlandii Indeed zatrudnia ponad 1400 osób, a nie ma w opublikowanym obwieszczeniu wzmianki, że zwolnienia ominą oddział znajdujący się na Zielonej Wyspie.

Indeed twierdzi jednak, że główna fala zwolnień dotyczyć ma USA, ale dotykać będą również innych biur regionalnych w tym w Europie.

Jeszcze w 2022 roku Indeed prowadził szeroką akcję rekrutacyjną, w tym zatrudniał też w swoim oddziale w Irlandii, a stał się wówczas znaczącym pracodawcą na wyspie. Następnie, a było to wiosną ubiegłego roku, Indeed zwolnił w Irlandii 225 osób, a wszystko związane było z tzw. cięciem kosztów.

Dyrektor generalny Indeed Chris Hyams powiedział:

W odróżnieniu od ubiegłego roku, gdzie redukcja wynikała z oszczędności, podejmujemy to działanie, ponieważ musimy uprościć naszą organizację, aby ułatwić i przyspieszyć podejmowanie decyzji oraz pomóc nam efektywniej zwiększać przychody i zatrudnienie.

O zwolnieniach najwcześniej dowiedzą się pracownicy spoza Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz Australii, ale nie oznacza to, że tych państw nie będzie dotyczyć aktualna runda zwolnień. Osoby zatrudnione przez Indeed w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Australii informację o możliwych redukcjach otrzymają zgodnie z wymaganiami prawa pracy tych krajów, więc z zachowaniem procedur ochronnych.

W oficjalnym komunikacie Indeed możemy też przeczytać, że decyzja o redukcji etatów jest wynikiem światowego trendu obniżania kosztów pracy, a dodaje się, że należy uprościć wiele procedur i odbiurokratyzować procesy oraz struktury firmy.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo Public domain Störm

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Gdzie jest najtaniej
Zmniejszą się zasi
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.