Kierowcy nie szanują ograniczeń prędkości

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Po zakończonym dzisiaj rano Slow Down Day Garda opublikowała wstępne wyniki 24-godzinnej akcji, a stwierdzono, że kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Jednym z wyraźnych przejawów łamania przepisów stał się ten z drogi N25 w Cork, gdzie kierowca na ograniczeniu prędkości do 100 km/h poruszał się o 94 km/h szybciej.

Narodowy Dzień Spowolnienia ma na celu przypomnienie kierowcom o niebezpieczeństwach wynikających z nadmiernej prędkości, natomiast akcja Gardy ma również zwiększyć poziom przestrzegania ograniczeń prędkości.

Garda podała, że ​​w ciągu pierwszych dziesięciu godzin Slow Down Day sprawdzono prędkość ponad 115 000 pojazdów, a 174 kierujących przyłapano na przekroczeniu prędkości. W Donegal kierowca jechał z prędkością 132 km/h w strefie do100 km/h, a miało to miejsce na N13 w pobliżu Stranorlar, natomiast GoSafe w Letterkenny wykrył kierowcę jadącego z prędkością 127 km/h w strefie ograniczenia prędkości do 100 km/h na N13.

W innym miejscu wykryto kierowcę jadącego z prędkością 109 km/h w strefie 80 km/h na drodze R314 w Ballina w Mayo. W Meath kierowca został przyłapany na jeździe z prędkością 108 km/h w strefie dopuszczonej do 80 km/h na drodze R158 w pobliżu Trim. W Wexford wykryto pojazd jadący z prędkością 102 km/h w strefie ograniczenia prędkości do 80 km/h na drodze R772 w pobliżu Enniscorthy, podczas gdy innego kierowcę przyłapano na jeździe z prędkością 95 km/h na tym samym odcinku drogi.

W Dublinie kierowca osiągnął prędkość 69 km/h w strefie do 50 km/h, co działo się na James Larkin Road w Raheny, a na Swords Road kierowca jechał z prędkość 87 km/h w strefie do 50 km/h. Innego stołecznego kierowcę przyłapano na jeździe z prędkością 84 km/h w strefie z ograniczeniem do 60 km/h i było to na drodze R139 w pobliżu Belcamp.

GoSafe zarejestrował kierowcę z Limerick, który poruszał się z prędkością 121 km/h w strefie 100 km/h na N21 w pobliżu Rineroe w Adare, podczas gdy inny kierowca jechał z prędkością 78 km/h na ograniczeniu do 50 km/h, a ten przypadek miał miejsce w Cloonboo w hrabstwie Galway.

Garda ostrzega, że takie akcje prowadzić będzie częściej, a stanie się tak z powodu rosnącej ilości kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i nie szanują inny przepisów ruchu drogowego. Garda dodaje, iż wielu kierowców łamie też zakaz rozmów przez telefon podczas prowadzenia pojazdu, co ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu na drogach.

Do tej pory w Irlandii zginęły już w wypadkach drogowych 63 osoby.

Bogdan Feręc

Źr. Garda

Photo CC BY-SA 4.0 Irish emergency services on instagram

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ryanair nie akceptuj
Wzrost cen paliw jes
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.