Kiedy rząd zacznie pracować dla ludzi?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rodziny nie mogą wytrzymać lata bez wsparcia.

Rzecznik finansów Partii Pracy Ged Nash zażądał, aby rząd zobowiązał się do przedłożenia budżetu na tegoroczne lato w uznaniu prawdziwego kryzysu finansowego, z którym boryka się obecnie wiele rodzin.

Poseł Nash powiedział, że rodziny zostały pozostawione i zawiedzione przez rząd i potrzebują poważnej interwencji, zanim pojawią się koszty powrotu do szkoły.

Poseł Nash stwierdza:

– Ponieważ wiele osób już miesza w garnku budżetu, nadszedł czas, aby rząd zrobił właściwą rzecz dla ludzi i zapewnił pewność, przesuwając budżet na lato tego roku. Źródła rządowe utrzymują, że czeka nas zima niezadowolenia, jednak w rzeczywistości ciężko pracujące rodziny stoją w obliczu okrutnego lata między rosnącymi kosztami opieki nad dziećmi, kosztami powrotu do szkoły i po prostu utrzymaniem jedzenia na stole. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebują osoby o niskich i średnich dochodach, jest lato i mamienie przedbudżetowymi obietnicami. Rzeczywiście, gorące powietrze, które zobaczymy, generowane latem przez rządowych ministrów może prawdopodobnie ogrzać połowę domów w kraju, a głupia pora jeszcze się jeszcze nie zaczęła. Koszt życia w kryzysie nie jest żartem ani grą dla ludzi. Rząd bawi się życiem ludzi. Ludzie mają własne budżety domowe do sporządzania i potrzebują pewności, aby zaplanować nadchodzącą zimę. Pracownicy przedstawili rządowi szereg pozytywnych sugestii, które odciążyłyby ludzi – dostosowania do zasiłku na paliwo, torowanie drogi do publicznego systemu opieki nad dziećmi, a także nasze konsekwentne apele o podwyżkę płac dla wszystkich pracowników. Po zakończeniu Letniego Oświadczenia Gospodarczego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rząd zrobił krok w sprawie budżetu i zapewnił wszystkim jasność. Rodzice już boją się powrotu do szkoły we wrześniu. Pomiędzy kosztami książek, mundurków i obiadów szkolnych rodzice ograniczają podstawowe rzeczy i zostawiają jedzenie, na które nie mogą sobie pozwolić przy kasie. Potrzebujemy zobowiązania ze strony rządu, aby poszerzyć próg zasiłku na odzież i obuwie z okazji powrotu do szkoły ze względu na fakt, że coraz więcej osób zmaga się z problemami. Z pewnością to nie nasze dzieci płacą cenę za rządowy paraliż. Ostatnim razem, gdy Fianna Fáil było w rządzie, rutynowo dysponowaliśmy dwoma budżetami rocznie, gdy kraj był pogrążony w kryzysie finansowym. Teraz, gdy rodziny przeżywają kryzys finansowy, musimy poczekać do października. To po prostu nie wystarczy. Ludzie pracują tak ciężko, jak zawsze, aby przetrwać tydzień. Kiedy rząd zacznie pracować dla ludzi?

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia i UE muszą
Polityczne hara-kiri

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!