Fine Gael w rozsypce

Kolejny członek ugrupowania rządzącego poinformował, że nie stanie do przyszłorocznych wyborów, co oznacza, że taką decyzję podjęło już czterech z obecnych posłów.

Aktualnie o swojej decyzji mówił poseł Michael Creed, były minister rolnictwa, a ogłosił tę decyzję na Walnym Zebraniu Wyborczym w hrabstwie Cork. Oznacza to, że szef ugrupowania Leo Varadkar, zmuszony będzie do postawienia do wyborów kandydatów z dalszych miejsc, a w niektórych przypadkach może się okazać, iż są to osoby spoza obecnego parlamentu.

Poseł Michael Creed jest też drugą osobą w ciągu ostatnich kilku dni, która ogłosiła, że nie wystartuje z list Fine Gael, a czwartą po Johnie Paulu Phelanie, Brendanie Griffinie (Kerry) i Joe McHugh z Donegal, którzy ogłosili to w ostatnich miesiącach.

Podczas tworzenia list wyborczych, ale i po głosowaniu może się okazać, że Fine Gael z kilku ważnych okręgów wyborczych, nie wprowadzi swoich posłów, a przypuszczalnie może być ich też mniej. To z kolei będzie miało wpływ na ocenę sprawności działania Fine Gael i władz ugrupowania, co potencjalnie wpływać może i to już teraz na postrzeganie Varadkara za dobrego lidera partii.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Fine Gael

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Średni irlandzki ra
Cork będzie miało