Fianna Fáil godzi się na rozbudowany pakiet pomocowy

Posłowie Fianna Fáil sygnalizują, że zgodzą się na rozbudowany pakiet pomocy dla szerszej grupy społeczeństwa, a nie tylko dla najbardziej potrzebujących.

Wcześniej o możliwości poparcia tego rozwiązania budżetowego z posłami i senatorami „FF” rozmawiał minister wydatków i reform Michael McGrath (FF), który wyjaśnił, dlaczego ważne jest rozszerzenie grup, do których skierowane będzie wsparcie rządu. Chodzi głównie o osoby znajdujące się w pułapce dochodowej, więc z jednej strony zarabiają zbyt dużo, aby kwalifikować się do pomocy państwa, a z drugiej, wywierana jest na nie teraz ogromna presja inflacyjna.

Po serii konsultacji wewnętrznych Fianna Fáil ustaliła, że poprze propozycje, jakie przedstawił minister McGrath i 27 września, więc w dniu publikacji budżetu, zagłosuje za jego przyjęciem.

Minister McGrath podkreśla w swoich wypowiedziach, że uniwersalne środki pomocowe, jakie znajdą się w budżecie na przyszły rok, stanowić będą wsparcie dla wielu grup społecznych, jednak najdalej idącej pomocy mogą spodziewać się osoby o niskich dochodach.

W budżecie na 2023 rok nie ma jeszcze zbyt wielu rozwiązań w kwestii energetycznej, ale członkowie ugrupowań koalicyjnych, zgłaszają już swoim władzom, że rząd musi zrobić „coś istotnego” w tym zakresie i wprowadzić kolejne ukierunkowane środki, a także podjąć działania, by obniżyć rachunki energetyczne tej jesieni i zimy.

*

No i świetnie, czyli i z kierunku Fianna Fáil zaczynamy obserwować kupowanie głosów, a nawet mamy określone grupy, które mają stać się potencjalnymi zwolennikami „FF”.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister musi wstrzy
„Irlandzcy konsume