Europa ma dosyć Ukraińców

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Coraz więcej państw europejskich wyraża swoje niezadowolenie z powodu pobytu uchodźców z Ukrainy, którzy zamiast korzystać z możliwości, jakie stworzyła im Unia Europejska, spokojnie bytowali za pieniądze podatników.

To zaczęło się zmieniać, co obserwujemy np. w Irlandii, a ta przygotowuje się intensywnie, aby jeszcze latem tego roku obniżyć zasiłki socjalne dla wszystkich uchodźców z Ukrainy. W podobny sposób, choć dalej idący zająć się przybyszami z Ukrainy planują zająć się władze Niemiec, o czym powiedział kanclerz Olaf Scholtz.

Niemcy koncentrować mają się na mężczyznach w wieku poborowym i każdy, który nie ma nadanego mu przez Niemcy prawa pobytu i nie ma pracy, odesłany zostanie na Ukrainę.

Nie do końca wiadomo, jak postąpi Polska w tej sytuacji, ale wiadomo, że władze w Warszawie również opracowują plan, by Ukraińcy mieli możliwość stanąć w obronie swojej ojczyzny.

Działania państw europejskich w kwestii odsyłania mężczyzn w wieku poborowym na Ukrainę, wpisują się w dekret wydany przez prezydenta Wołodymira Zełeńskiego, który wprowadził powszechny pobór do wojska wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat.

Wcześniej wydziały konsularne Ukrainy w państwach europejskich wstrzymały wydawanie dokumentów mężczyznom w wieku poborowym.

Bogdan Feręc

Źr. Polska Agencja Prasowa

Photo by Glib Albovsky on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ryanair przekazał 2
Dubliński maraton b
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.