Eurodeputowany Kelleher wzywa do wsparcia dla rolników i właścicieli domów

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Eurodeputowany Fianna Fáil Billy Kelleher powiedział, że po ogłoszonych sektorowych celach emisji dwutlenku węgla, nadszedł czas, aby rząd ogłosił namacalne wsparcie dla sektorów. 

Billy Kelleher:

– W sektorze rolnym jest jasne, że rolnicy będą potrzebować wsparcia i zachęt finansowych, aby pomóc im w osiągnięciu celów. Weźmy kwestię fermentacji beztlenowej. W ubiegłym roku rząd ogłosił program pilotażowy. W tym czasie kwestionowałem konieczność wprowadzenia programu pilotażowego. To nie jest nowa technologia. Jest stosowana w całej Europie od dziesięcioleci. Nadszedł czas na działanie i nadszedł czas na poważne inwestycje i współpracę z organizacjami rolniczymi i spółdzielniami rolniczymi. Potencjalnie poradzi sobie nie tylko z 14% naszych emisji metanu, ale także wyprodukuje wysokiej jakości nawóz organiczny i zapewni dochód rolnikom z produkcji pasz. Co więcej, biogaz wytwarzany z tych obiektów może ogrzewać nasze domy i zasilać nasze pojazdy. Jest to korzystne dla wszystkich. Musimy również zobaczyć prawdziwe działania w zakresie energii słonecznej. Nadal istnieje zbyt wiele barier dla właścicieli domów i rolników sprzedających nadmiar energii elektrycznej do sieci. Ogromna część energii elektrycznej wytworzonej przez energię słoneczną jest tracona z powodu niezdolności małych producentów do sprzedaży jej do krajowej sieci. Po prostu nie można już dłużej dosłownie wyrzucać energii elektrycznej bez emisji dwutlenku węgla każdego dnia. Przekazałem ministrowi rolnictwa moje obawy w tej sprawie i poprosiłem o szczegółową informację Partii Parlamentarnej Fianna Fáil Think In we wrześniu na temat tych kwestii. Fianna Fáil musi być partią prawdziwych, namacalnych rozwiązań dla kryzys klimatyczny. Możemy i musimy sprostać stojącym przed nami wyzwaniom i zabrać ze sobą nasze społeczności.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Produkcja przemysło
Potrzebne są pilne
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.