Electric Picnic bez jednorazowych e-papierosów

Organizatorzy Festiwalu Electric Picnic podjęli decyzję, że w tym roku na teren, gdzie odbywać się będzie impreza, nie będzie można wnosić jednorazowych e-papierosów.

Ma to na celu, jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, „chronić teren festiwalu” przed zanieczyszczeniem. Jednorazowe e-papierosy włączone zostały więc do listy przedmiotów, jakich nie można wnosić na tę imprezę, a chodzi o to, że e-papierosy „są bardzo trudne do recyklingu i niebezpieczne, jeśli nie zostaną umieszczone w niewłaściwym strumieniu odpadów”.

Tegoroczna edycja Electric Picnic zaplanowana została na trzy dni od 1 do 3 września i odbywać się będzie w Stradbally w hrabstwie Laois, a organizatorzy spodziewają się udziału dziesiątek tysięcy ludzi. Gwiazdami wydarzenia znanego w całej Irlandii i poza nią będą m.in. Billie Eilish, The Killers, Paulo Nutini, The Script i Niall Horan, a na liście znajdują się też inni wykonawcy i artyści, którzy liczną grupą stawią się na tegorocznej edycji.

Organizatorzy Electric Picnic informują już w mediach społecznościowych, jakie przedmioty objęte zostały zakazem wnoszenia na teren imprezy, ale dodają, że e-papierosy wielokrotnego użytku, nie są nim objęte. Właściciele jednorazowych elektronicznych papierosów muszą się też spodziewać, że o ile będą je mieć przy sobie w chwili kontroli biletów, urządzenia mogą im być odebrane.

Na teren cały festiwalu nie można wnosić również jednorazowych grilli, przedmiotów szklanych o pojemności powyżej 100 mililitrów, megafonów oraz puszek zawierających sprężone wewnątrz nich substancje.

W latach poprzednich, a przed pandemią Covid-19, w festiwalu Electric Picnic udział brało zazwyczaj ok. 70 000 osób.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Spencer Davis on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Tragiczny wypadek w
Kwalifikujesz się d