Dylemat zastraszania w irlandzkim prawie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Pracownik, który czuje, że jest prześladowany w miejscu pracy, ma ogromny problem. Są jednak środki zaradcze. 

Tak, istnieją sposoby postępowania, w tym prawne, dostępne dla każdej ofiary, ale to wciąż trudna sytuacja. Pozwól mi wyjaśnić.

Jeśli uważasz, że jesteś prześladowany w miejscu pracy, w pierwszej kolejności będziesz musiał spróbować rozwiązać ten problem w miejscu pracy. Procedura zastraszania, jeśli taka istnieje w podręczniku dla personelu, powie ci, że pierwszym krokiem jest konfrontacja z tyranem i powiedzenie mu, że uważasz, że jego zachowanie wobec ciebie jest niewłaściwe.

Bądźmy szczerzy, to trudna rzecz do zrobienia.

Jeśli to nie zadziała, następnym krokiem może być skorzystanie z nieformalnej lub formalnej procedury dotyczącej zastraszania. Wiąże się to ze złożeniem przez ofiarę formalnej skargi do HR lub przełożonego na temat tego, co się dzieje.

Jeśli skarga nie zostanie podtrzymana, sytuacja pracownika, który uważa, że ​​był prześladowany, może się pogorszyć. Ponieważ teraz relacje ze stroną, przeciwko której złożył skargę, prawdopodobnie znacznie się pogorszyły, a zarzut i towarzyszące mu śledztwo mogą pozostawić kwaśny posmak w ustach wszystkich zainteresowanych.

Dlaczego domniemana ofiara miałaby w ogóle przechodzić tę procedurę?

Przeczytaj resztę tutaj.

Z poważaniem
Terry Gorry
http://EmploymentRightsIreland.com

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Palenie kukły to pr
Biały dym nad Barc
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.