Dotychczasowe maksimum temperatur już w weekend

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jeżeli nic się nie zmieni, będzie można oczekiwać rychłego nadejścia wysokich, jak na Irlandię temperatur, a będą one najwyższe w tym roku, przynajmniej do tej pory.

Wg Met Éireann z każdym dniem będzie mniej deszczu, ale irlandzka aura nie pozbawi nas możliwości oglądania chmur, ponieważ te nie znikną, lecz będzie ich znacznie mniej. W niedzielę ma być nawet słonecznie, chociaż zdarzać się będą okresy z zachmurzeniem.

Nagrodą końcówki tygodnia ma być jednak temperatura, która wzrośnie powyżej 15 stopni Celsjusza.

W czwartek, piątek i część soboty, możliwe będą przelotne opady deszczu i mżawki, chociaż w piątek powinny być już śladowe.

Tego wieczora możemy spodziewać się rozpogodzeń, ale co za tym idzie, temperatura powietrza obniży się nawet do -1 stopnia Celsjusza. Jutro rano na obszarach z rozpogodzeniami przewidywany jest szron, więc na osłoniętych od słońca drogach może być ślisko.

Czwartek z przejaśnieniami, przebłyskami słońca, ale też przelotnymi opadami deszczu i mżawek, jednak termometry w najcieplejszym momencie dnia pokazywać będą od 11 do 14 stopni Celsjusza.

Piątek ponownie pochmurny, a na zachodzie kraju bardziej niż prawdopodobny jest tego dnia deszcz, który przelotnie, ale towarzyszyć będzie mieszkańcom rejonu przez cały dzień. W nocy przelotne opady pojawiać się mają w całym kraju. Temperatura w dzień 14 st. C., ale pojawi się też słaby i umiarkowany wiatr.

W sobotę i niedzielę opadów będzie bardzo mało, o ile się pojawią, a zza płynących po niebie porozrywanych chmur zaświeci słońce. Maksymalna temperatura w sobotę to 15-16 stopni, a w niedzielę 17 stopni Celsjusza.

W niedzielę pojawią się długie okresy bez zachmurzenia, a trzy weekendowe noce mogą być zimne, ze względu na rozpogodzenia.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by mosi knife on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Gdzie w Irlandii naj
Andrzej Wnuk, prezyd
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.