Dlaczego Sinn Féin chce zamknąć lotniska regionalne?

Sugestia Sinn Féin, aby w szczycie sezonu letniego wycofać pracowników z lotnisk w całym kraju, skutecznie zamknęłaby nasze lotniska regionalne, powiedział przedstawiciel Fine Gael.

Poseł z Clare Joe Carey stwierdził:

– Chociaż absolutnie potrzebujemy rozwiązania niewiarygodnych opóźnień na lotnisku w Dublinie, odpowiedź nie może być realizowana kosztem reszty kraju, poprzez zamknięcie naszych regionalnych lotnisk. Rzecznik prasowy Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke zachwalał pomysł wyciągnięcia pracowników z naszych regionalnych lotnisk w całym kraju i wysłania ich do Dublina. Poseł O’Rourke powiedział, że to „rozwiązanie” powinno być rozważane nie tylko w czerwcu, ale także w miesiącach letnich. Czy poseł O’Rourke zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki miałoby usunięcie personelu z naszych regionalnych portów lotniczych w szczycie sezonu letniego na nasze gospodarki regionalne, gdy próbują one wyjść z pandemii? Jak mają funkcjonować nasze lotniska, jeśli odbierzemy im personel? Co poseł O’Rourke powie tysiącom ludzi na południowym i zachodnim wybrzeżu oraz w wielu innych częściach kraju, którzy w pracy polegają bezpośrednio i pośrednio na lotniskach regionalnych? Pozostawienie naszych regionalnych lotnisk bez ich najcenniejszego zasobu w środku szczytu sezonu turystycznego to po prostu szaleństwo. Zamiast zamykać lotniska Shannon, Cork czy Knock, musimy zachęcać miejscową ludność do podróżowania z tych lotnisk, zamiast jechać do Dublina i stawiać czoła godzinnym kolejkom. Możesz przejść od drzwi wejściowych tych lotnisk do bramki odlotów w zaledwie kilka minut – oszczędzając godziny oczekiwania, a także przyczyniając się do wzrostu lokalnej gospodarki. Nadszedł czas, aby promować zrównoważony rozwój regionalny naszych międzynarodowych tras turystycznych. Każda sugestia usunięcia cennych zasobów z naszych lokalnych lotnisk jest obrazą dla wiejskich obszarów Irlandii oraz ludzi i społeczności, które są od nich zależne w zakresie pracy i bezpieczeństwa.

*

Tak na marginesie Panie pośle, to DAA właśnie to zrobiło i z Cork przenosi pracowników do Dublina, a o tym był Pan łaskaw zapomnieć, uderzając w pomysł Sinn Féin.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ukraińcy mają otwa
Praca w Partii Pracy