Czerwiec był dobrym miesiącem dla pubów

Nowe dane AIB mówią, że czerwiec charakteryzując się doskonałą pogodą, przyniósł również znacznie większe wydatki konsumentów w pubach, restauracjach i hotelach.

W porównaniu z majem wydatki w pubach podniosły się o 28%, natomiast w hotelach wzrost ten wyniósł 12%. Dobry okres miały też restauracje, bo w porównaniu poprzednim miesiącem odnotowały dochody wyższe o 7%.

Najwyższy poziom wydatków zanotowano w Dublinie 24 czerwca, co dotyczy pubów i restauracji, czyli w dniu Dublin Pride.

Szef bankowości MŚP w AIB John Brennan mówi:

– Te informacje są kluczowe dla firm, ponieważ umożliwiają im planowanie okresów szczytu i poza szczytem w ciągu roku, aby skutecznie zaspokajać potrzeby klientów.

Wzrost czerwcowych wydatków widoczny był prawie we wszystkich irlandzkich sektorach, a wzrost wyniósł wówczas 4%. Wydatki na artykuły spożywcze podniosły się o 3%, a na sprzęt spadły o 3%. Obniżyły się również o 6% wydatki na podróże lotnicze, przynajmniej w porównaniu z majem tego roku, a może być to związane z faktem, iż większość konsumentów zaplanowała już letnie wyjazdy.

John Brennan z AIB dodaje:

– Ludzie nadal lubią spędzać czas w domu i ogrodzie, ponieważ wydatki na majsterkowanie i sprzęt pozostają wysokie, pomimo niewielkiego spadku w czerwcu.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Davide Cantelli on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd wyjaśni spraw
Koniec boomu na niek