Bumerang powrócił

Zarząd Służby Zdrowia w Irlandii podał nowe informacje o zakażeniach Covid-19, a z tych wynika, że ilość pacjentów z tym zespołem chorobowym rośnie.

Ma to wpływ na ilość pacjentów na oddziałach doraźnych, ale też w izbach przyjęć, więc kolejki do szpitalnych lekarzy zaczęły się wydłużać. Heath Service Executive dodaje, iż w maju, czerwcu i lipcu widać było w kraju znaczący spadek zachorowań na Covid-19, jednak obecnie, wraz ze zmianą warunków pogodowych ilość pacjentów zaczęła rosnąć.

Z informacji HSE wynika również, że Irlandia nie jest ewenementem na mapie świata, bo właściwie wszędzie notuje się wzrost zakażeń Covid-19, natomiast koronawirus nie pojawia się jeszcze w większej ilości w krajach, gdzie temperatury są nadal wysokie.

HSE spodziewa się również, że ilość przypadków zakażeń Covid-19 utrzymywać będzie w kraju tendencję wzrostową, a i zwiększy się ilość pacjentów z tą chorobą na oddziałach ogólnych, ale też na tych oferujących intensywną terapię.

Niektóre szpitale w kraju, jak Świętego Łukasza w Kilkenny zawiesił odwiedziny chorych, a stało się to w obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem Covid-19 na tamtym terenie, gdzie ilość zakażeń jest najwyższa w kraju. Szczególnie obciążony ilością pacjentów był oddział ratunkowy, na który od kilku dni zgłasza się duża ilość pacjentów z Covid-19, a i wezwano osoby chore, by przed przybyciem do szpitala, rozważyły inne możliwości uzyskania opieki medycznej.

Ogniska Covid-19 notuje się również w Limerick, gdzie Szpital Uniwersytecki mówi o dużej ilości chorych na Covid-19, a Szpital Uniwersytecki w Galway dodaje, że ma do czynienia z „wybuchem zachorowań na Covid-19”. W tej jednostce przebywa aktualnie 39 pacjentów ze stwierdzonym Covid-19, a pięć oddziałów uznano za dotknięte epidemią Covid.

W HSE odbyło się już spotkanie z organizacjami medycznymi, w tym reprezentującymi lekarzy i pielęgniarki, a omawiano możliwości radzenia sobie z epidemiami szpitalnymi oraz na poziomie lokalnym.


Heath Service Executive wzywa również osoby, które mają objawy podobne do grypy, aby przez kilka dni zastosowały u siebie izolację domową, a w cięższych przypadkach skontaktowały się ze swoim lekarzem rodzinnym.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Martin Sanchez on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Nie mamy szczęścia
Ryanair prosi klient