Nie mamy szczęścia do pogody

Met Éireann wydało na nadchodzący długi weekend ostrzeżenia pogodowe, a nie są one związane z wysokimi temperaturami i nadmiarem słońca.

Będzie natomiast padać deszcz, będzie też w niektórych częściach kraju mocno wiało, więc August Bank Holiday zapowiada się pod względem pogodowym raczej nieciekawie. Wydając ostrzeżenia, Met Éireann dodaje, iż w niektórych częściach Irlandii opady deszczu będą intensywne, a to może wskazywać, że możliwe są lokalne podtopienia, ale też zalania i niewielkie powodzie.

Pierwsze z ostrzeżeń wejdzie w życie dzisiaj o godzinie 14:00 i dotyczyć ma całego Connacht oraz hrabstwa Cavan, a poziom żółty ostrzeżenia mówi o sporej ilości deszczu. Ten alert potrwa do soboty do godziny 9:00.

Kolejne ostrzeżenie, również o silnych opadach deszczu obejmuje hrabstwa Dublin, Kildare, Laois, Longford, Louth, Meath, Offaly, Westmeath, Wicklow i Monaghan, a ten alert obowiązywać ma od godziny 18:00 w piątek do godziny 13:00 w sobotę.

*

Optymiści powiedzą w takim przypadku „i dobrze”, bo nie będzie się kurzyć, a pesymiści…, tym zawsze irlandzka pogoda przeszkadza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by reza shayestehpour on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrosły ceny nowych
Bumerang powrócił