Brakuje pracowników zaopatrzenia

Na rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert dla osób do działów zaopatrzenia, a pracodawcy starają się znaleźć tych o najwyższych kwalifikacjach.

Wiele firm z Irlandii wciąż boryka się z problemami zaopatrzeniowymi, a i stale mają kłopoty z łańcuchem dostaw, więc poszukują pracowników, którzy będą wsparciem w tym zakresie. Aktualnie firmy rekrutujące pracowników mówią, że 7 na 10 rekruterów ma problemy ze znalezieniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, a rynek jest tutaj chłonny i oferuje wiele stanowisk.

Przeszkodą w zatrudnieniu są najczęściej oczekiwania pracowników i dzieje się tak w przypadku 53% kandydatów, ograniczenia budżetowe dotyczą 49% osób aplikujących, 43% to brak formalnego wykształcenia w zakresie zakupów i kolejne 43% to brak pewnych umiejętności.  

Inaczej wygląda to w przypadku osób starających się o pracę w zaopatrzeniu, bo 65% uważa, że „mogą robić zakupy”.

Priorytetami dla firm na najbliższą przyszłość są zamówienia publiczne z Europy, jak twierdzi 25% respondentów, więc i budowanie odpornych łańcuchów dostaw. 20% uznało, iż powinno poprawić się zarządzanie, a 16%, że wykorzystywana technologia.

Pracodawcy poszukiwali osób o umiejętnościach negocjacyjnych, jako najważniejszej umiejętności wymaganej na wszystkich stanowiskach w zamówieniach publicznych, co stanowiło 56%, a następnie wewnętrznego zarządzania interesariuszami 48% i umiejętności komunikacyjnych na poziomie 46%. Umiejętności przywódcze były najważniejsze na stanowiskach wyższego szczebla w zamówieniach, takich jak dyrektorzy i szefowie działów.

22% pracodawców przyznaje, że woli zatrudniać osoby z wysokimi kwalifikacjami, przede wszystkim światowego poziomu MCIPS, a 42% z kwalifikacjami FCIPS, czyli osiągnięć, wiedzy i doświadczenia w dziedzinie zamówień publicznych.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Photo by Israel Andrade on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Biedni i pokrzywdzen
Ostatnia taka Fiesta