Ostatnia taka Fiesta i chyba Focus

To koniec pewnej epoki, a zakończyła się dokładnie 7 lipca, kiedy z linii produkcyjnej w Kolonii zjechał ostatni Ford Fiesta.

Debiut autka datuje się na 1976 rok i był lubiany przez wiele osób, gdyż charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, sprawnością poruszania, ale i gabarytami, które pozwalają zaparkować samochód w wielu ciasnych miejscach.

Jak sygnalizuje Ford, zakończenie produkcji Fiesty wiąże się z rozszerzeniem produkcji samochodów elektrycznych, a to na nich będzie się teraz skupiać producent, więc stopniowo odchodzić będzie też od modeli, które produkowane były w wersjach spalinowych.

Nie jest do końca jasne, w jaki sposób Ford postąpi z Focusem, bo ten model cieszy się ostatnio dużą popularnością, głównie z powodu modernizacji, jaką przeszedł w ostatnich latach. Wydaje się jednak, że elektryczny model Focusa, wypierać może wersję spalinową.

Aktualnie najlepiej sprzedającą się wersją Focusa jest St-Line X, która jest samochodem czwartej generacji.

Focus uznawany jest też za odpowiednik Volkswagena Golfa, któremu ma dorównywać pod wieloma względami.

Niezależnie od tego, powstają już plany zakończenia produkcji Forda Focusa, więc o ile nie pojawi się jego odmiana elektryczna, również on odejdzie do historii.

Bogdan Feręc

Źr: Busiens Plus

Fot. Sheils Motor Group

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brakuje pracowników
Minister tłumaczy s