Bezdomność osiąga kolejny historyczny szczyt; nadszedł czas, aby ten rząd odszedł

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa Eoin Ó Broin odpowiadając na najnowsze dane Departamentu Mieszkalnictwa dotyczące bezdomnych, które pokazują, że liczba dorosłych i dzieci w domach tymczasowych osiągnęła kolejny historyczny szczyt, powiedział, że „nadszedł czas, aby ten rząd, ich minister ds. mieszkalnictwa i jego plan mieszkaniowy”.

Raport Departamentu Mieszkalnictwa dotyczący bezdomnych za czerwiec wykazał wzrost we wszystkich kategoriach osób uzyskujących dostęp do tymczasowego zakwaterowania finansowanego przez ten Departament.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Kolejny miesiąc i kolejny głęboko przygnębiający raport Departamentu ds. Bezdomności Mieszkaniowej. W czerwcu 12 600 osób, w tym 3837 dzieci, znajdowało się w domach tymczasowych finansowanych przez Departament Mieszkalnictwa. W czerwcu odnotowano wzrost bezdomności rodzin i osób samotnych, a także bezdomności dzieci i emerytów. Oczywiście liczby te nie pokazują pełnego rozmiaru kryzysu bezdomności, ale są one potępiającym aktem oskarżenia o niepowodzenie tego rządu w walce z kryzysem mieszkaniowym. Dwanaście lat Fine Gael w rządzie, siedem lat wspierania ich przez Fianna Fáil, trzy lata z Darraghem O’Brienem u steru i nigdy nie było gorzej. Temu rządowi skończyły się drogi do rozwiązania kryzysu mieszkaniowego. Nadszedł czas, aby rząd, ich minister ds. mieszkalnictwa i jego plan mieszkaniowy odeszli. Potrzebujemy zmiany rządu, ministra i planu mieszkaniowego, jeśli mamy zacząć naprawiać szkody wyrządzone przez dziesięciolecia złej polityki mieszkaniowej Fianna Fáil i Fine Gael.

Opr: Bogdan Feręc

Źr. Sinn Fein

Photo by Louis Hansel on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy to samo czeka Ir
Świętokrzyskie: ws