Żółte ostrzeżenie. Będzie upał

Met Éireann wydał żółte ostrzeżenie przed upałami, które dotknąć mają Irlandię dzisiaj i jutro, a wówczas słupki termometrów wspinać się będą w okolice, które zazwyczaj nie są dla nich osiągalne.

Żółty Alert obowiązuje dzisiaj od godziny 8:00 do soboty do godziny 8:00, a w tym czasie w Irlandii temperatury mają dochodzić do 27oC. W czwartek i piątek, jak na Zieloną Wyspę będzie upalnie, ale wysoka będzie również wilgotność, co może dawać odczucie tzw. ciężkiego powietrza.

Na wielu obszarach można się spodziewać znacznie wyższych temperatur, więc dochodzących do 30 stopni Celsjusza, a w miejscach nasłonecznionych będzie o kolejne kilka stopni więcej.

Osobom z problemami z układem krążenia zaleca się, pozostanie w domach lub poruszanie się po miejscach ocienionych. Osoby przebywające przez dłuższy czas na słońcu narażone też będą na udar cieplny, więc powinny chronić się pod parasolami i powinny również spożywać dużo wody. Zalecana dawka wody w tak ciepłe dni to ok. 3 litrów, ale nie poleca się napojów słodzonych.

Najbliższe noce należeć będą do bardzo ciepłych, bo temperatury za naszymi oknami nie będą spadać poniżej 15oC.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by Glen Jackson on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS: