Znacząca obniżka cen prądu i gazu

Większość firm dostarczających energię elektryczną i gaz do irlandzkich domów zaproponowało ostatnio obniżki cen na swoje produkty, a i tak samo postępuje Flogas, jednak jest w tu pewna różnica.

Od jakiegoś czasu mówiono, że na irlandzkim rynku nośników energii może dojść do wojny cenowej i chociaż dostawcy energii elektrycznej i gazu zastosowali obniżki, to trzymali się tych w przedziale od 10 do 20 procent. Tę zasadę postanowił złamać Flogas, który poinformował właśnie, że nie będzie oglądał się na konkurentów i zaproponował obniżkę na energię elektryczną i gaz w wysokości 30%. Dostawca dodaje, iż obniży również opłaty stałe, co będzie wyraźnie odczuwalne dla jego klientów.

Nowe stawki dla odbiorców mediów energetycznych firmy Flogas wejdą w życie 6 listopada, a dla klienta, który korzysta z energii elektrycznej, oznaczają rachunki niższe średnio o 895 € rocznie. W przypadku gazu będzie to koszt niższy o 778 €. W przypadku klientów, którzy kupują we Flogas oba nośniki energii, średni rachunek roczny obniży się o 1673 €.

Flogas nie jest największym, dostawcą na rynku, a ma ok. 70 000 klientów indywidualnych, ale liczy, że przez zastosowanie wyraźnie niższych cen, zyska nowych odbiorców.

We Flogas niższych stawek za prąd i gaz doczekają się wszyscy klienci, więc co korzystający z liczników starego typu, jak i tych tzw. inteligentnych, a także o stawce zmiennej.

Dyrektor generalny Flogas Sean O’Loughlin powiedział:

– Chociaż hurtowe rynki energii pozostają nieprzewidywalne, ostatnio zaobserwowaliśmy uspokojenie zmienności, co pozwala nam dokonać tych redukcji.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo by Ilse Driessen on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
"Do not give Belarus
EBC podniósł stopy