Żabka szykuje się do świętowania. Jaka okazja?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Sieć Żabka liczy obecnie 8908 sklepów. A to oznacza, że jeszcze w tym roku wystartuje sklep numer 9 tys. Czy sieć zaskoczy nas przy okazji nowym formatem?

Sieć Żabka już wcześniej zapowiadała, że chce otwierać około tysiąca sklepów rocznie. A to oznacza, że lada chwila na rynku pojawi się Żabka nr. 9 tys. W przyszłym roku sieć będzie liczyła już 10 tys. placówek. 

Historia sieci sięga roku 1998, gdy w Poznaniu i Swarzędzu powstaje 7 eksperymentalnych sklepów Żabka, które z założenia mają być „wygodną alternatywą” dla coraz szybciej rozwijającego się rynku super- i hipermarketów. 

Jeśli w 2023 r. ruszy Żabka nr. 10-tys. oznacza, że osiągnięcie tej skali zajęło sieci 25 lat. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Co zyskała Żabka dzięki konceptowi Nano?

Rocznie przybywa tysiąc sklepów Żabka

W lutym 2022 r.  sieć uruchomiła placówkę nr 8000. Sklep powstał w Sierakowie przy ul. Armii Krajowej 1. Placówka była wyjątkowa bo pilotażowo wprowadzono w niej różnorodne udogodnienia technologiczne, jak tłumaczył wtedy prezes: „by w duchu franczyzocentryczności wspierać przedsiębiorców, którzy z nami współpracują i zapewniać rozwiązania, których żadna inna sieć franczyzowa nie oferuje na polskim rynku”. Ta Żabka była pierwszym sklepem, w którym funkcjonują rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które współpracują z obsługą. 

Wkrótce ruszy Żabka np. 9000

Warto przypomnieć, że 25 lutego 2021 r. został otwarty 7-tysięczny sklep sieci Żabka w miejscowości Biecz. Przez rok sieci przybyło więc tysiąc placówek. W całym 2021 r. ruszyło 1100 Żabek. Prawdopodobne więc, że w 2022 r. będzie większy przyrost liczby sklepów.

Niedługo start konceptu Żabka Drive

Sieć Żabka bardzo lubi zaskakiwać rynek. Czy placówka nr. 9 tys. będzie zarazem debiutem konceptu Żabka Drive?
Przypomnijmy, że na początku listopada informowaliśmy, iż detalista pracuje nad nowym konceptem. Będą to placówki typu drive czyli dedykowane kierowcom samochodów. Kierowcy będą mogli podjechać do okienka sklepu, odebrać zamówienie i odjechać. Sieć na razie nie chce zdradzać szczegółów inwestycji, nie wiemy na jakich zasadach mają odbywać się płatności.

– Bliskość naszych klientów jest dla nas najważniejsza, dlatego od lat rozwijamy różne formaty sklepów, dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie rozwijamy mobilne Żabki, które są uruchamiane podczas różnych wydarzeń, a także sklepy sezonowe czy maszyny wendingowe. Naturalną kontynuacją tej drogi była praca nad sklepem w formule drive, gdzie podróżujący będą mogli szybko zakupić np. kawę, hot doga czy zrobić szybkie zakupy śniadaniowe. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby przekazywać szczegóły na ten temat. Otwarcie sklepu nastąpi w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówił nam wtedy biuro prasowe sieci.

Źródło: dlahandlu.pl

Zdj: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Silar

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Felieton sobotni Jan
Zaburzenia lękowe c
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.