Wymagany jest środek zaradczy w przypadku braku miejsca dla samochód na lotnisku

Rzecznik prasowy Sinn Féin ds. komunikacji i transportu Martin Kenny odpowiedział na zapowiedź Komisji Ochrony Konkurencji i Konsumentów, iż zamierza przeprowadzić dogłębne śledztwo w sprawie zakupu prywatnego parkingu przez DAA. 

Parking, o którym mowa, zakupiony został przez władze portu lotniczego za zgodą CCPC i pozostawał zamknięty przez kilka ostatnich miesięcy, pozostawiając odwiedzających lotnisko bez krótkoterminowego parkingu. 
 
Przemawiając w tej sprawie poseł Kenny powiedział:

– Oczywiście ważne jest, aby CCPC dołożyła należytej staranności w odniesieniu do tego zakupu, jednak nie możemy ignorować wpływu, jaki będzie on miał na osoby korzystające z lotniska w przypadkach dojazdu do pracy lub udających się na wypoczynek. Parking ten należał wcześniej do prywatnego właściciela i stanowił prawie 20% dostępnych miejsc w okolicy lotniska. Podczas gdy miejsce ma to bardziej dogłębne śledztwo, ludzie zostali pozostawieni bez podstawowego udogodnienia, jakim jest miejsce parkingowe na lotnisku. To szczytowy czas podróży na lotnisko. Wielu z tych, z którymi rozmawiałem, nie jest przekonanych, czy przybyliby na czas, gdyby mieli polegać na środkach transportu publicznego, i woleli skorzystać z samochodu. Kiedy ten problem pojawił się w maju, namawiałem zarówno DAA, jak i właściciela parkingu, aby zawarli krótkoterminową umowę najmu. Dziś ponawiam to wezwanie. Ten niedobór dotyka zwykłych rodzin i wczasowiczów, którzy tak ciężko oszczędzali, aby cieszyć się kilkoma dniami poza domem. Lato to jeden z najbardziej ruchliwych okresów na lotnisku — przybycie na lotnisko, na którym brakuje miejsc parkingowych, nie jest początkiem wakacji, na które ludzie zasługują. Parking, który jest obecnie nieczynny, był używany przez kilka lat. Nie wymaga rozbudowy ani doposażenia. Po prostu musi być otwarty do użytku dla osób podróżujących przez lotnisko. Osoby i rodziny podróżujące przez lotnisko muszą mieć dostęp do tych bardzo podstawowych udogodnień.

Opr: Bogdan Feręc

Źr. Sinn Fein

Photo CC BY-SA 4.0 Kevin.B

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: