Wojsko opuści dublińskie lotnisko

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W ostatnich tygodniach sytuacja na stołecznym lotnisku zaczęła się stabilizować i znikają kolejki do odpraw bezpieczeństwa, chociaż wciąż obserwowane są problemy w odprawie bagażowej.

Wcześniej lotnisko w Dublinie nie mogło sobie poradzić z falą pasażerów, jacy zgłaszali się do odpraw, więc tworzyły się wielogodzinne kolejki, a duża część podróżnych spóźniała na swoje loty. Następnie do pomocy pracownikom lotniska wprowadzono żołnierzy, a ci wypełnili luki w obsadzie lotniska, więc sytuacja powoli zaczęła się normalizować.

W ostatnich dniach na dublińskim lotnisku sytuacja z odprawami jest już całkiem normalna, więc DAA uznało, że można rozpocząć proces stopniowego wycofywania wojska, ale zaznaczono, że żołnierze będą tam obecni jeszcze przez jakiś czas.

Poprawę sytuacji osiągnięto w dwojaki sposób, bo poprzez zatrudnienie nowych pracowników, a ci po przejściu szkoleń zajęli się pasażerami, jacy oczekują do odpraw i na odloty, ale dzieje się tak też, gdyż niektóre z linii lotniczych, zlikwidowały swoje niektóre loty. Powodem normalizacji sytuacji na lotnisku w Dublinie jest  również, że pasażerowie zaczęli częściej korzystać z mniejszych portów lotniczych, więc wybierali te, które tak samo, jak w przypadku dublińskiego aeroportu, oferują loty do miejsc letniego wypoczynku mieszkańców Irlandii.

Można też dodać, iż zmniejszył się nieco ogólny ruch pasażerski w Irlandii, chociaż wzrosła w ostatnich kilkunastu dniach ilość wizyt zagranicznych turystów, ale mieszkańcy wyspy zaczęli w części odczuwać skutki kryzysu i wprowadzili plany oszczędnościowe, więc rezygnowali też z letnich podróży.

Jak podaje DAA, obecnie 100% pasażerów odprawianych jest w 45 minut od pojawienia się w terminalach, z czego odprawa bezpieczeństwa trwa zazwyczaj 30 minut. Dochodzą do nas też sygnały, że w niektórych porach dnia, odprawa przebiega na bieżąco, więc trwa około 10 minut.

Obecnie dublińskie lotnisko próbuje jeszcze wyjść z kryzysu bagażowego i zniwelować do absolutnego minimum problemy z zagubionymi bagażami. Ocenia się, że sytuacja pod tym względem poprawi się w najbliższych dniach.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Firmy wstrzymują za
Ukraińscy uchodźcy

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!