W Socjaldemokracji przybędzie

Od chwili przejęcia partii socjaldemokratycznej w Irlandii Holly Cairns stara się przyciągnąć uwagę wyborców, a teraz ponownie zrobiło się o niej głośno, a to za sprawą wpisu, jaki zamieściła na Instagramie.

Otóż Holly Cairns i jej partner Barry Looney poinformowali, że właśnie spodziewają się dziecka. 34-letnia liderka ugrupowania stwierdziła, że coraz trudniejsze stawało się ukrywanie tego faktu, więc zdecydowała się na publiczne wyznanie.

Holly Cairns:

– Z radością informuję, że wraz z partnerem spodziewamy się dziecka. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i czujemy się szczęśliwi, ponieważ jest to coś, czego chcieliśmy od dawna. Podobnie jak wiele innych par pragnących założyć rodzinę, nasza podróż nie była prosta, ale w tej ciąży wszystkie objawy wyglądają dobrze, więc jesteśmy pełni nadziei.

– Na pewno nie jestem pierwszą kobietą, która godzi pracę z dzieckiem, ale wiem też, że jako liderka partii politycznej mam wyjątkową pracę. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek jestem bardzo wdzięczna, że ​​należę do partii, która tak bardzo wspiera rodziców i z pasją dba o to, aby więcej mam wkroczyło do polityki.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że mam wokół siebie świetny zespół. To, w połączeniu z niesamowitymi wynikami ostatniego weekendu, sprawia, że ​​jestem bardziej niż kiedykolwiek podekscytowana możliwością poprowadzenia socjaldemokratów do następnych wyborów.

Holly Cairns jest obecnie najmłodszą liderką partii politycznej w Irlandii, a pochodzi z zachodniej części Cork. Wcześniej pracowała w sektorze opieki nad osobami niepełnosprawnymi poza Irlandią, aby do niej wrócić i zająć się rodzinnym gospodarstwem, jak i firmą. W 2019 roku wystartowała do władz lokalnych, gdzie uzyskała mandat, a w 2020 roku dostała się do Dáil, by kolejnym krokiem stało się w 2023 roku objęcie rządów w Socjaldemokracji.

Partner Holly Cairns Barry jest hotelarzem z zachodniego Cork, natomiast jego rodzina zajmuje się prowadzeniem hotelu w Skibbereen, czyli na wschodzie tego samego hrabstwa.

Bogdan Feręc

Źr. The Irish Times

Photo CC BY 2.0 Houses of the Oireachtas

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Korki na uwięzi
Ochrona pracowników