Virgin Media podniesie ceny na swoje usługi

Kolejny operator telekomunikacyjny zapowiada, że podniesie ceny świadczonych usług, a te będą obowiązywać od 1 lipca tego roku.

Wg Virgin Media, wzrost cen spowodowany jest wysokimi kosztami, jakie ponosi firma, a wzrost sięgnie 2,4%, czyli rocznie klienci zapłacą średnio o 48 € więcej w przypadku umów na usługi szerokopasmowe. Decyzja o podniesieniu cen dotknie ok. 200 000 klientów Virgin Media w Irlandii, a to już kolejny operator, który podjął taką decyzję.

Wcześniej Eir, czyli największy w kraju operator telekomunikacyjny zapowiedział, iż podnosi ceny na swoje usługi, a stało się to też w przypadku nadawcy satelitarnego SKY, Three i Vodafone.

Virgin Media dodaje, że podwyżka jest niższa, niż stopa inflacji, a nie podniesie cen na połączenia telefoniczne w sieci naziemnej i komórkowej. W oświadczeniu Virgin Media czytamy:

Chociaż rozumiemy, że jakikolwiek wzrost cen może być trudny dla naszych klientów, chcemy zapewnić, że utrzymaliśmy wzrost na tak niskim poziomie, jak to tylko możliwe, czyli na poziomie zaledwie 2,4% w całej naszej bazie, więc znacznie poniżej obecnej stopy inflacji wynoszącej 8,5%.

Dostawca dodaje, że klienci korzystający z rabatów te zachowają, ale mogą też zrezygnować z umowy i rozwiązać umowę bez kar za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

Przyznać należy, że podwyżka w Virgin Media, jest dosyć niska, bo Eir podniósł ceny o 8% dla klientów indywidualnych i o 10% w przypadku klientów biznesowych. W tym przypadku operator dodawał, że mógłby podnieść ceny o 3% więcej, co wynika z rocznego wskaźnika inflacji, ale łaskawie ograniczył wzrost cen. Oznacza to jednak, że użytkownicy szerokopasmowi w Eir zapłacą nie 65,99 € miesięcznie, a 71,20 € za każdy miesiąc użytkowania internetu.

W Sky Ireland podwyżka sięgnęła 5,1%, czyli średnio 4,51 €, co daje rachunki roczne wyższe o ok. 54 €.

W Vodafone podwyżki cen usług wahają się od 7 do 11,2 procent, a to daje wzrost w zależności od usługi od 5 do 7 euro.

Podwyżki dla klientów telefonii komórkowej dotyczą tych z umowami od 30 lipca 2021 roku oraz klientów internetu stacjonarnego z umowami od końca stycznia br., w tym klientów, którzy odnowili umowę od tych dat.

Three Ireland podnosi natomiast ceny na swoje usługi o 3% dla wszystkich nowych klientów.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Paul Hanaoka on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To był najcieplejsz
Trwa spór o ulgę p