Ukraińcy żądają lepszych mieszkań

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W ostatnich tygodniach w Irlandii coraz częściej słyszy się o żądaniach, jakie pod adresem tutejszego rządu wysuwają uchodźcy wojenni z Ukrainy.

Takich historii pełne są media społecznościowe, w których stali mieszkańcy wyspy dzielą się swoimi historiami, jakie zdarzyły się w ich kontaktach z Ukraińcami. Czasami informacje pochodzą z pierwszej ręki, więc od osób, które zaproponowały zakwaterowanie we własnych domach, a słyszą niekiedy, że uchodźca, nie chce mieszkać w jakimś domu lub pokoju, bo „to nie jest dla niego wystarczająco dobre”.

Ostatnie dni to coraz więcej informacji o narzekających na proponowane zakwaterowanie Ukraińcach, a sprawa zaczyna przybierać na sile, bo o coraz częściej wysuwa się żądania o wyższy standard zakwaterowania i pomocy.

Jak podaje The Liberal, a co mogę potwierdzić z własnego doświadczenia, migranci mówią, że oferowane im lokale są o niskim standardzie, więc oczekują, iż mieszkania, jakie się dla nich przygotowuje, powinny być na wyższym poziomie. Wielu Ukraińców mówić ma również, iż mieszkania są dla nich zbyt małe i ciasne, a i dodają, że są zimne oraz mokre.

Niestety nie zwracają uwagi na pewien fakt, ale nie ma się czemu dziwić, gdyż poprzez brak znajomości języka angielskiego, nie śledzą irlandzkich mediów, więc nie wiedzą, że i rodowici mieszkańcy Irlandii, jak i emigracja zarobkowa, w luksusie najczęściej mieszkać nie może. Ważne jest również, że takie narzekania ukraińskich uchodźców pojawiają się w chwili, gdy w kraju mamy już prawie 11 000 bezdomnych, którzy zmuszeni są niekiedy spać na ulicach lub w noclegowniach, w których w jednym pomieszczeniu śpi od kilku do kilkunastu osób. Uchodźcy z Ukrainy nie widzą też faktu, że nie muszą jeszcze opłacać wysokich czynszów, nie interesują ich opłaty za prąd i wywóz śmieci, ale co zaczyna być coraz częściej obserwowane, są bardzo roszczeniowi.

Wiele osób w mediach społecznościowych pyta również, dlaczego irlandzki rząd, nie zajął się w pierwszej kolejności osobami bezdomnymi z Irlandii, a wyciąga pomocną dłoń do innych?

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Maria Teneva on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Do kogo mają trafia
Lubiane i nienawidzo
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.