Sklep został zamknięty z powodu obecności karaluchów

Sklep spożywczy w Dublinie otrzymał nakaz zamknięcia po tym, jak inspektorzy wykryli na jego terenie „intensywną aktywność karaluchów”.

Al Huda Grocery w Summerhill, Dublin 1, był jednym z siedmiu biznesów, którym nakazano zamknięcie w zeszłym miesiącu, a stało się to po oficjalnych inspekcjach, poinformował Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności Irlandii (FSAI). W raporcie z kontroli higieny żywności w sklepie spożywczym stwierdzono:

– W kuchni i powiązanych obszarach na terenie obiektu występuje intensywna aktywność karaluchów, o czym świadczy obecność kilku żywych karaluchów poruszających się po podłodze i ścianach, które są na wielu etapach życia.

Inspektorzy stwierdzili, że karaluchy były widoczne na podłodze pod lodówką wystawową zawierającą odkrytą żywność, taką jak gotowe do spożycia chili i pastę czosnkową.

Nakaz zamknięcia wydano również w restauracji Spice of India w Looneys Cross, Bishopstown w Cork, która miała otwarty odpływ na swoim terenie, ze stojącą cuchnącą wodą i odchodami gryzoni w pobliżu zamrażarki.

Nakazano również zamknięcie MJ Atkinson Limited w Pullamore Business Park na Dublin Road w Cavan. W raporcie stwierdzono, że działa bez rejestracji oraz że wprowadza na rynek niebezpieczną żywność.

Restauracja i kawiarnia Momo na Belgard Square w Tallaght w Dublinie została zamknięta z kilku powodów, w tym przechowywania łatwo psującej się żywności, takiej jak kurczak i jagnięcina, w temperaturach, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Restauracja Sichuan Chilli King na Parnell Street, Dublin 1, musiała zostać zamknięta, ponieważ, jak stwierdzono w raporcie, „cały lokal był brudny”. Wymieniono liczne przykłady, w tym duże osady tłuszczu i pleśni, rozlane jedzenie, brud, zużyte ręczniki papierowe i resztki jedzenia. Pizza Lab na King Street North, Dublin 7, została zamknięta z powodu braku skutecznego monitorowania żywności, w tym produktów z kurczaka wrażliwych na temperaturę.

Restauracja Ocean Palace Chinese Takeaway w centrum handlowym Blackcastle w Navan w hrabstwie Meath została zamknięta z powodu niehigienicznych i niebezpiecznych praktyk, w tym braku regularnego sprzątania. Ponadto gotowany kurczak i makaron były przechowywane obok surowego mięsa, otwarta torebka gotowanego kurczaka była przechowywana obok zakrwawionych pudełek z surowym kurczakiem, a kiełki fasoli przechowywano w spleśniałym pojemniku.

Bogdan Feręc

Źr: FSAI

Photo by Erik Karits on Unsplash

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Rekordowy lipiec dla
Cierpliwość pacjen