Rząd nie może powtórzyć „jatki” w systemie transportu szkolnego

Rzeczniczka Sinn Féin ds. edukacji Sorca Clarke wezwała rząd do opublikowania zaległego przeglądu programu transportu szkolnego.

Przegląd rozpoczął się w lutym 2021 r., a obecnie program działa tymczasowo.

Przemawiając w Dáil, Teachta Dála Sorca Clarke wezwała rząd do zakończenia i opublikowania raportu, aby rodziny mogły mieć pewność, że ich dziecko będzie miało miejsce w autobusie szkolnym.

Posłanka powiedziała:

– Te opóźnienia nie są dobre. Istotne jest, aby usługa została znacznie rozszerzona i aby każdy uczeń, który chce skorzystać z transportu szkolnego, mógł to zrobić. Po bałaganie wywołanym przez rząd w transporcie szkolnym w zeszłym roku, w wyniku którego zarówno uczniowie uprawnieni do ulgi, jak i uczniowie uprawnieni nie mieli miejsca w autobusie, a znając wpływ, jaki wywarło to na rodziny w całym kraju, dlaczego nie zadbaliście o to, aby niniejszy przegląd, trwający teraz przez ponad dwa i pół roku nie został przedstawiony rządowi i opublikowany? Rodziny martwią się, czy ich dziecko dostanie miejsce, czy nie. Te opóźnienia są niepotrzebne i niesprawiedliwe. Rząd musi działać szybko, aby dać rodzinom pewność, której potrzebują do planowania wydatków i nie tylko.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo CC BY-SA 2.0 P L Chadwick

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: