Rząd chce zwiększyć obecność detalistów w internecie

Departament Biznesu, Zatrudnienia i Handlu Detalicznego uznał, że należy wesprzeć sprzedawców stacjonarnych, aby szerzej reprezentowani byli w internecie.

W związku z tym minister Neale Richmond uruchomił dodatkowe finansowanie programu poprawy obecności detalistów w internecie, a program zamknął się kwotą 2,3 mln €. Oznacza to, że z dodatkowego finansowania skorzystało do 98 firm, a te otrzymały wsparcie w kwocie od 10 do 25 tysięcy euro.

Dofinansowanie detalistów opiera się na programie Online Retail Scheme (ORS), a ten zarządzany jest przez Enterprise Ireland.

Do składania wniosków o dofinansowanie uprawnieni byli wszyscy sprzedawcy detaliczni z Irlandii, nawet ci, którzy już wcześniej mieli sklepy internetowe, ale zasadą stało się, by mieli również działający sklep stacjonarny.

Minister Richmond powiedział, że nowe wsparcie dla detalistów będzie pomocą w obsłudze ich klientów, ale też w pozyskaniu nowych i to na poziomie krajowym, jak i zagranicznym. Program jest też swoistym zabezpieczeniem na przyszłość.

Minister Richmond stwierdził:

Przeniesienie do trybu online jest uzupełnieniem, a nie zamiennikiem sklepów stacjonarnych, a program sprzedaży detalicznej online umożliwia detalistom posiadającym sklep o ugruntowanej pozycji na rozszerzenie obecności na rynku poza ich społeczność dzięki zwiększonej obecności online.

Kierowniczka ds. handlu detalicznego, konsumenckiego i internetowego w Enterprise Ireland Teri Smith mówi natomiast:

– Do tej pory w ramach programu handlu detalicznego online wsparto ponad 850 projektów, które przynoszą realne korzyści detalistom i klientom w całej Irlandii.

Na projekty wsparcia sprzedaży detalicznej online wydano już łącznie 30,7 mln €, a jak dodała szefowa działu handlu detalicznego, sprzedawcy coraz częściej szukają możliwości rozwoju internetowego, zmiany podejścia do sposobu sprzedaży, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów, a ci coraz częściej zaopatrują się w internecie.

Bogdan Feręc

Źr. Business Plus

Photo by Brooke Lark on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Praca dla 350 osób
Czego jeszcze może