Prosty sposób na pozbycie się plastikowych kubków

Zazwyczaj szydzę z ekologicznych pomysłów pozbywania się plastiku z przestrzeni publicznej, ale znalazłem w Europie pewną ciekawostkę, która przypadła mi do gustu.

Dotyczy oczywiście kubków na kawę, a wprowadzone zostały przez jedną z sieci stacji benzynowych. Nazwy nie podam, ponieważ obecna jest również w Irlandii, więc mógłbym zostać posądzony o kryptoreklamę.

Ważne w tym pomyśle jest, że kubki, jakie proponowane są w Norwegii, bo tej dotyczy sprawa, są jednoroczne.

Kubek można kupić na wszystkich stacjach paliwowych pewnej sieci, a wówczas przez cały rok można „tankować” do nich kawę za darmo.

Koszt takiego wielorazowego użytku kubka to 400 norweskich koron, czyli jakieś 1200 zł i ok. 35 €, więc cena wydaje się przystępna.

Za zakup tego kubka otrzymujemy więc darmową kawę przez 12 miesięcy, by po zakończeniu roku użytkowania, kupić kolejny i ponownie cieszyć się z „darmowej” kofeiny.

Kubki wykonane są z metalu, mają też specjalną pokrywkę ułatwiającą picie oraz utrzymanie temperatury napoju, a po zakończeniu okresu użytkowania, można go zutylizować na stacji paliw i też za darmo.

Korzyści? Wiele, przynajmniej w mojej ocenie, bo to i odchodzimy w ten sposób od plastiku, mamy gdzie pozbyć się starego kubka, a i świadomość darmowej kawy każdego dnia, też może być kusząca. Zyskuje również sprzedawca paliw, bo zamiast proponować jakieś durne karty stałego klienta, te zamienił na darmową kawę, co też jest powodem, by częściej odwiedzać stację paliwową.

Ciekawe, czy ten pomysł sprawdziłby się w Irlandii? Może warto spróbować?

Bogdan Feręc

Źr: mat. internetowe

Photo by Anastasiia Chepinska on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Amatorzy wiedzą lep
735 mln ludzi na św