RTÉ otrzyma pomoc z budżetu

Jak sugeruje minister ds. mediów Catherine Martin, RTÉ mogłoby otrzymać wsparcie budżetu, aby pokryć swoje zobowiązanie finansowe.

Sprawa rozbuja się obecnie o kwestie wpływów z abonamentu telewizyjnego, a te stale spadają, gdyż ogromna ilość mieszkańców Irlandii odmawia dokonywania wpłat, a dzieje się tak z uwagi na skandal płacowy, jaki miał miejsce w tej stacji. To nie jedyny powód, z jakiego odmawia się wpłat abonamentu telewizyjnego w Irlandii, bo kolejną przyczyną są niejasności w rozliczeniach finansowych stacji RTÉ.

Ze wcześniejszych doniesień wiemy, że RTÉ chciałoby otrzymać z budżetu 34,5 mln € na utrzymanie płynności finansowej, jednak resort minister Martin odmówił podania szczegółów, jak i kwoty, jaką dofinansuje narodowego nadawcę w budżecie, jaki pojawi się w przyszłym miesiącu.

Minister Catherine Martin stwierdziła:

Nie potrafię przewidzieć, do czego doprowadzą te dyskusje z przywódcami i ministrami finansów ani] jaka zostanie podjęta decyzja. Czy na pewno będą z tym związane pewne dotacje? Czy to będą rozmowy? Czy będą to spotkania z RTÉ? Wszystko przed nami. Nie potrafię tego przewidzieć, ale chcę mieć pewność, że będzie to opłacalne dla tych, którzy korzystają z tych treści.

Minister Martin potwierdziła, że ​​przed przyjęciem budżetu spotka się z nowym dyrektorem generalnym Kevinem Bakhurstem – osobą, którą określiła jako tę, która „dobrze rozpoczęła”.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Fot. CC BY 2.0 James Cridland

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
To nie była przypad
Mapy Google wprowadz