Premier zapewnia o wsparciu energetycznym

Taoiseach Leo Varadkar zapewnia, że w kolejnym budżecie znajdzie się wsparcie energetyczne gospodarstw domowych, chociaż rząd spodziewa się spadku cen prądu.

Premier powiedział również, że obniżki cen prądu, nie nastąpią na tyle szybko, by mieszkańcy kraju odczuli to w okresie zimowym, więc ważne stało się wsparcie ze strony Skarbu Państwa.

Premier Leo Varadkar:

– Całkiem oczywiste jest, że ludzie będą potrzebować pomocy z rachunkami za energię w okresie zimowym. Podstawowa zasada jest taka, że ​​będzie pomoc dla gospodarstw domowych i firm z kosztami energii, to będzie ogłoszone w budżecie. Robi się to, bo nie wierzymy, że do tego czasu ceny energii spadną wystarczająco szybko.

Taoiseach powiedział również, że kredyt energetyczny otrzyma każde gospodarstwo domowe, a program pomocowy sfinansowany zostanie z podatków od nieoczekiwanych wpływów dla firm energetycznych.

Premier mówił podczas ostatniego posiedzenia rządu przed letnią przerwą, iż nie można wykluczyć, że gospodarstwa domowe o niższych dochodach, potrzebować będą jakiejś dodatkowej pomocy, ale o tym gabinet rozmawiać będzie szczegółowo po letniej przerwie.

Wg Leo Varadkara, należy dążyć cały czas do modernizacji energetycznej domów i gabinet ma rozwinąć programy wsparcia, aby cały proces przyspieszyć.

Premier Leo Varadkar:

– W tym roku zmodernizowaliśmy już około trzydziestu lub czterdziestu tysięcy domów, co jest całkiem dobrym wynikiem… i widzę, że coraz więcej osób zakłada panele słoneczne, chcemy, aby firmy i gospodarstwa domowe nadal to robiły.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Jon Moore on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
US responds to Lukas
Problem bezpieczeńs